Partnerzy serwisu:

Kolejne spotkanie PLK z podwykonawcami firmy Astaldi

inf. pras. 30.10.2018 3k

Kolejne spotkanie PLK z podwykonawcami firmy Astaldi
fot. PKP PLK
W Lublinie 29 października 2018 r. odbyło się kolejne spotkanie PKP Polskich Linii Kolejowych z podwykonawcami Astaldi. Prawie wszystkie sprawy są omawiane indywidualnie – informuje inwestor.
Wypłaty dotyczą podwykonawców Astaldi z kontraktów: linii kolejowej nr 7 na odcinku Dęblin – Lublin w km 107.283 – 175,850 LOT C oraz linii Poznań – Leszno „Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59, odcinek granica województwa dolnośląskiego – Leszno". Przypomnijmy, że 18 października niektórzy podwykonawcy Astaldi blokowali rondo na drodze krajowej nr 17, zarzucając PKP PLK niedotrzymywanie terminów i ustaleń w zakresie regulacji roszczeń. W sumie problem nieuregulowanych płatności dotyczy 106 podwykonawców, przy czym kilkudziesięciu z nich nie zostało oficjalnie zgłoszonych przez Astaldi. Podwykonawcy Astaldi zgłosili już roszczenia na kwotę ok. 115 mln zł. 

Do 19 października na kontrakcie lubelskim wypłacono ok. 35 mln zł, a pod Lesznem – 5 mln zł. Dziś PLK informuje, że wypłaty doszły do 45 mln zł, w tym na odcinku lubelskim 38 mln zł. – Kolejne dokumenty są weryfikowane i konsekwentnie będą realizowane płatności, zgodnie z przepisami prawa: kodeksem cywilnym i prawem zamówień publicznych – informuje PLK.

Jak informuje rzecznik Mirosław Siemieniec, zróżnicowanie sytuacji podwykonawców powoduje, że konieczne jest indywidualne podejście do poszczególnych podmiotów, które w różny sposób zawierały umowy z Astaldi. By płatności były jak najszybsze, pracownicy PLK cały czas wzmacniają zespół inżyniera kontraktu – podmiot obsługujący rozliczenie na projekcie.

PLK zamierza jak najszybciej kontynuować roboty na linii Lublin –Warszawa i Wrocław – Poznań. Roboty będą prowadziły spółki zależne PKP Polskich Linii Kolejowych. Pierwsze podpisanie umowy planowane jest jeszcze w październiku w Poznaniu na kontynuacje prac na odcinku Leszno – granica woj. dolnośląskiego – informuje PLK.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony