Partnerzy serwisu:

Kolejne rozmowy o międzywojewódzkich kursach ŁKA – do Radomia

Kasper Fiszer 25.10.2021 3,5k

Kolejne rozmowy o międzywojewódzkich kursach ŁKA – do Radomia
POciąg ŁKA w Drzewicyot. Kasper Fiszer
Wkrótce oferta międzywojewódzkich połączeń regionalnych z Łodzi może ulec dużej poprawie. Urząd marszałkowski pracuje bowiem nad kolejnym kierunkiem rozwoju siatki obsługiwanej przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Pociągi tego przewoźnika już za dwa miesiące mogą dotrzeć do Radomia.
Samorząd województwa łódzkiego w ostatnim czasie bardzo aktywnie poszukuje możliwości rozwoju siatki połączeń Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Na naszych łamach informowaliśmy już o toczących się rozmowach z województwami wielkopolskim i kujawsko-pomorskim, które mogą zaowocować uruchomieniem już w grudniu tego roku bezpośrednich połączeń z Łodzi do Poznania i Włocławka. Wiemy już, że podobne negocjacje dotyczą także ewentualnej inauguracji kursów Łódź – Drzewica – Radom.

Zarząd województwa przygotowuje zmiany w budżecie regionu

O planach wznowienia bezprzesiadkowych połączeń z Łodzi do Radomia poinformowało Radio Łódź, powołując się na Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Według relacji rozgłośni Zarząd Województwa Łódzkiego ma przedstawić radnym wojewódzkim projekt porozumienia międzywojewódzkiego. Ci najprawdopodobniej go zaakceptują – w samorządzie większość ma bowiem wciąż Zjednoczona Prawica, z której wywodzi się marszałek Grzegorz Schreiber.

Doniesienia te potwierdziły „Rynkowi Kolejowemu” służby prasowe marszałka. – Szczegółowych informacji o nowych kierunkach udzielimy po uchwaleniu zmian do budżetu przez Sejmik Województwa Łódzkiego, na podstawie których będzie możliwe zawarcie aneksu do umowy o świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego w transporcie kolejowym dotyczącego rozszerzenia oferty przewozowej – mówi Maciej Petrycki z Wydziału Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. W pierwszej połowie listopada podane do publicznej wiadomości mają zostać szczegóły rozkładu jazdy 2021/2022, który wejdzie w życie 12 grudnia.

Z Łodzi do Radomia z przesiadką można pojechać dopiero od roku


Dodajmy, że kolej regionalna zapewnia przesiadkowe połączenia z Łodzi do Radomia dopiero od niespełna roku. W grudniu 2020 r. ŁKA uruchomiła bowiem kursy z Łodzi do Drzewicy, spośród których część jest skomunikowana z pociągami Kolei Mazowieckich relacji Drzewica – Radom. Nie zawsze czas oczekiwania na przesiadkę jest jednak krótki – niedawno oferta uległa pewnemu pogorszeniu, bo przez Drzewicę nie jeździ już przyspieszony pociąg „Radomiak” z Warszawy przez Radom do Skarżyska-Kamiennej, który był skorelowany z kursem z Łodzi w dogodnych godzinach.

W perspektywie następnych lat miasta te chce skomunikować także Ministerstwo Infrastruktury. Planuje ono zlecić PKP Intercity obsługę połączeń ze Szczecina i Poznania do Lublina przez Łódź i Radom. Nieczynny do niedawna ciąg komunikacyjny oparty o linię kolejową nr 22 może więc wkrótce być obsługiwany nawet przez kilka par bezpośrednich kursów dziennie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony