Partnerzy serwisu:

Kolejne przesunięcie terminu na nowe wagony dla PKP Intercity

Martyn Janduła 08.08.2017 4,8k

Kolejne przesunięcie terminu na nowe wagony dla PKP Intercity
Mat. FPS
W piątek 11 sierpnia mieliśmy poznać oferentów, którzy zainteresowani są dostawą fabrycznie nowych 55 wagonów dla PKP Intercity. Tak się jednak nie stanie, bo spółka o trzy tygodnie przesunęła termin składania ofert. To już trzecia zmiana daty. Wcześniej przewoźnik po odwołaniach Pesy zmienił kryteria doświadczenia potrzebne do udziału w postępowaniu.
PKP Intercity jest w trakcie prowadzenia postępowania przetargowego na zakup nowych wagonów. Spółka chce ich zakupić 55 wraz z wykonaniem ich przeglądu na 3. poziomie utrzymania. Przedmiotem zamówienia jest 5 wagonów przedziałowych pierwszej klasy, 18 wagonów bezprzedziałowych drugiej klasy, 18 wagonów przedziałowych drugiej klasy, 7 wagonów bezprzedziałowych drugiej klasy, z których każdy wyposażony będzie w osiem wieszaków na rowery oraz 7 wagonów przedziałowych drugiej klasy, z których każdy przystosowany będzie do przewozu osób niepełnosprawnych. Łącznie przewoźnik pozyska 55 sztuk pojazdów. Dodatkowo wagony mają posiadać dopuszczenie do eksploatacji nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, Niemczech, Austrii na Słowacji i Węgrzech. Dokładnie przedmiot zamówienia opisaliśmy tutaj.

Pierwotnie termin składania ofert mijał 14 lipca 2017 roku. Z uwagi jednak na wniesione odwołanie Pesy, termin ten przesunięto na 18 lipca. Krajowa Izba Odwoławcza przystała na postulaty bydgoskiej firmy, co poskutkowało istotnymi zmianami w specyfikacji zamówienia. PKP Intercity obniżyło kryteria doświadczenia i wskazało, że warunkiem udziału wykonawcy w postępowaniu jest wykazanie się w okresie ostatnich trzech lat należytego wykonania dostawy lub naprawy nie mniej niż 10 wagonów osobowych (piętrowych, jednopokładowych czy członów pasażerskich pojazdów kolejowych) o prędkości eksploatacyjnej co najmniej 160 km/h. Wcześniej wymagano prędkości co najmniej 190 km/h. Spowodowało to przesunięcie – o prawie miesiąc – terminu składania ofert – zaproponowano wtedy 11 sierpnia.

Teraz PKP Intercity zdecydowało się ponownie przesunąć termin składania ofert o prawie trzy tygodnie. Listę oferentów, według nowych zapisów, powinniśmy poznać 31 sierpnia. – Termin składania ofert na dostawę 55 wagonów osobowych wraz z wykonaniem przeglądu na 3-cim poziomie utrzymania został przesunięty z uwagi na liczne pytania potencjalnych oferentów dotyczące przetargu – przyznaje Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy PKP Intercity.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony