Partnerzy serwisu:

Opóźnienie przebudowy linii 32 z Białegostoku do Bielska Podlaskiego

Jakub Madrjas 24.04.2019 11

Opóźnienie przebudowy linii 32 z Białegostoku do Bielska Podlaskiego
Fot. Ł..Bryłowski/PKP PLK
PKP PLK przedłużyła termin realizacji prac na linii kolejowej nr 32 na październik przyszłego roku. Powodem są problemy ze stanem prawnym gruntów pod mostami.
W ubiegłym miesiącu w raporcie giełdowym Torpol poinformował o podpisaniu aneksu do umowy na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na linii kolejowej nr 32, na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski (Lewki)”. Na mocy aneksu zmianie uległ termin realizacji robót w ramach umowy, który został ustalony na 38 miesięcy od daty rozpoczęcia, czyli do 27 października 2020 roku.

Będą dwukrotnie zamykać 


Jak tłumaczy Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK, ze względu na konieczność kompleksowej przebudowy dwóch mostów niezbędne jest uregulowanie stanu prawnego gruntów pod nimi. – Właśnie dlatego przyjęty został nowy termin zakończenia robót na 2020 rok. Nie wpłynie to na zmianę tegorocznych zamknięć torowych – zapewnił przedstawiciel PKP PLK. Jednocześnie raczej nie ulega wątpliwości, że w przyszłym roku będą potrzebne kolejne zamknięcia, właśnie w celu przebudowy mostów. – Zamknięcia w 2020 r. będą ustalone po uregulowaniu stanu prawnego gruntów i uzyskaniu pozwolenia na budowę – informuje Jakubowski.

Piotr Odzijewicz z Torpolu potwierdza, że powodem wydłużenia terminu realizacji robót jest konieczność uregulowania stanu prawnego gruntów, które wcześniej nie były ujęte w programie funkcjonalno-użytkowym. – Prace realizowane są zgodnie z harmonogramem. Wykonawca zapewnia przejezdność i utrzymanie ruchu z uwzględnieniem kilkugodzinnych zamknięć dobowych – zapewnił Odzijewicz.

77 mln na przebudowę linii

Kontrakt za 77,4 mln zł brutto na przebudowę odcinka Białystok – Bielsk Podlaski podpisano w lipcu 2017 roku. Wykonawcą jest Torpol. Roboty obejmują modernizację przystanków, stacji i obiektów inżynieryjnych. W ramach projektu powstają także trzy przystanki osobowe – Orzechowicze, Hryniewicze, Nowe Miasto. Więcej na ten temat piszemy tutaj.

Jak informuje przedstawiciel PLK, w tym roku na linii kolejowej nr 32, na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski (Lewki) zaplanowano prace na obiektach inżynieryjnych, peronach i przejazdach kolejowo–drogowych, roboty torowe, remonty budynków stacyjnych, prace z branży srk, teletechniki i elektroenergetyki. – W związku z realizacją robót tegoroczne zamknięcia na szlaku Czeremcha – Białystok zaplanowano w sierpniu i wrześniu – informuje Jakubowski (dokładne daty: 5-11 VIII, 19-25 VIII, 2-8 IX, 16-26 IX.).


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony