Partnerzy serwisu:

Kolejne nieudane zakupy materiałów do prac PLK

Jakub Madrjas 14.05.2018 4,8k

Kolejne nieudane zakupy materiałów do prac PLK
fot. PKP PLK
Kolejne nieudane przetargi PKP PLK na dostawy materiałów przed rozpoczęciem prac modernizacyjnych. Tym razem chodzi m. in. o linię Rail Baltika.
Niedawno PKP PLK musiała unieważnić wiele przetargów dotyczących dostawy materiałów dla prac przy poprawie dostępu kolejowego do portów. Ostatecznie w niedawno ogłoszonych przetargach (tutaj, tutaj oraz tutaj) przewidziano zapewnienie materiałów przez wykonawcę prac.

Znów bez materiałów na modernizację Rail Baltiki

Teraz zarządca infrastruktury musiał unieważnić kolejne trzy postępowania. Pierwszym był przetarg na zakup szyn niezbędnych do wykonania robót zasadniczych na odcinku Czyżew – Białystok od km 107,260 do km 178,500 w ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew - Białystok”.

Było to drugie postępowanie w tej sprawie. Poprzednie ogłoszono jeszcze w ubiegłym roku, ale jedyna złożona oferta przekroczyła kosztorys i przetarg unieważniono. Teraz znów nie udało się wybrać wykonawcy a trzeba przypomnieć, że roboty budowlane mają ruszyć już w przyszłym roku.

Kolejne nieudane przetargi

Żadna oferta nie wpłynęła też w postępowaniu na zakup szyn i podkładow niezbędnych do realizacji prac budowlanych na linii kolejowej nr 59 na odcinku granica państwa – Chryzanów (S) i na linii kolejowej nr 31 na odcinku granica państwa – Siemianówka.

Chętnych nie było również w postępowaniu na dostawę szyn i podkładów niezbędnych do realizacji projektów pn."Rewitalizacja linii kolejowej nr 57 na odcinku Kuźnica Białostocka - Gieniusze (S), Rewitalizacja linii kolejowej nr 923 na odcinku Bufałowo Wschód - Bufałowo (S)" oraz "Prace na linii kolejowej nr 6 na odcinku Białystok - Sokółka - Kuźnica Białostocka (granica państwa)". Wszystkie przetargi unieważniono.

PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony