Partnerzy serwisu:

Kolejne instytucje będą mogły certyfikować tabor

Łukasz Kuś 05.08.2016 100

Kolejne instytucje będą mogły certyfikować tabor
fot. Kuba Bożanowski CC BY 2.0
Instytut Kolejnictwa i Transportowy Dozór Techniczny będą mogły wykonywać badania taboru oraz wydawać certyfikaty i świadectwa dopuszczenia. To kolejne jednostki, które będą wydawały takie dokumenty.
Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał zgodę Transportowemu Dozorowi Technicznemu i Instytutowi Kolejnictwa na wykonywanie badań technicznych koniecznych do uzyskania świadectw dopuszczenia do eksploatacji typu, a także stwierdzania zgodności z typem, wydawanie certyfikatów zgodności typu, wydawanie certyfikatów zgodności z typem – poinformowano w komunikacie.

Prezes UTK udziela zgody na wydawanie certyfikatów, jeżeli przedsiębiorca spełnia przesłanki określone w ustawie o transporcie kolejowym. W decyzji wskazane są rodzaje urządzeń, budowli lub pojazdów kolejowych, jakie mogą być badane i certyfikowane. Zarówno Transportowy Dozór Techniczny, jak i Instytut Kolejnictwa wykazały, że spełniają warunki do prowadzenia takiej działalności.

Tym samym Transportowy Dozór Techniczny i Instytut Kolejnictwa stały się kolejnymi, po Instytucie Pojazdów Szynowych „Tabor”, jednostkami uprawnionymi do wykonywania wybranych badań technicznych koniecznych do uzyskania świadectw dopuszczenia do eksploatacji. Obecnie zatem badanie taboru mogą przeprowadzić w Polscy trzy instytucje. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony