Partnerzy serwisu:

Kolejne hybrydy dotarły na Pomorze Zachodnie

Jakub Rösler 15.12.2021 4,4k

Kolejne hybrydy dotarły na Pomorze Zachodnie
fot. Newag
Kolejne pociągi hybrydowe dotarły na Pomorze Zachodnie. W regionie kursują już 4 takie jednostki, a 3 kolejne wejdą do służby przed Bożym Narodzeniem. Nowe pojazdy są pomalowane na zielono, tak jak dwa inne, które już kursują w regionie. Nowe pociągi wzmocnią kursy na trasach do Kołobrzegu, Koszalina i Szczecinka.
Na Pomorzu Zachodnim pojawiły się kolejne pociągi hybrydowe z podstawowego zamówienia. Łącznie w regionie jest już 7 hybryd, a więc całość zamówionej do tej pory partii. Dotychczas w Zachodniopomorskiem kursowały już 4 hybrydy. 3 najnowsze pojazdy zostaną włączone do służby jeszcze przed świętami tego roku. Region planuje też jednak uruchomienie maksymalnej opcji, która opiewa na kolejne 5 składów.

– W organizowanych przez województwo zachodniopomorskie regionalnych przewozach kolejowych wykorzystujemy już cztery hybrydy. Kolejne trzy pojazdy dwunapędowe zostaną przekazane do eksploatacji jeszcze przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Pociągi będą pomalowane analogicznie jak drugi i czwarty z dotychczas zakupionych (zielone czoło pojazdu) – informuje nas Tomasz Maciejewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Maciejewski dodaje, iż najnowsze pojazdy będą kursować na częściowo niezelektryfikowanych liniach w regionie, a więc w relacjach Szczecin – Koszalin/Kołobrzeg, a także Szczecin – Szczecinek.

Prezentacja trzech najnowszych hybryd odbędzie się 22 grudnia na stacji Szczecin Główny.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony