Partnerzy serwisu:

Kolejne Flirty pojadą na Białoruś

Tomasz Kościelny 21.01.2019 63

Kolejne Flirty pojadą na Białoruś
Fot. Dima Sugonyaev, CC BY-SA 3.0/Wikimedia Commons
Koleje Białoruskie zamówiły u szwajcarskiego producenta – firmy Stadler – 10 pociągów Flirt. Zamówienie zostanie zrealizowane w przyszłym roku.
Pociągi przystosowane do sieci kolejowej o rozstawie szyn 1520 mm, będą zestawione z pięciu członów. Pociągi będą poruszały się z maksymalną prędkością do 160 km/h. Na pokładzie pasażerowie będą mogli korzystać z sieci Wi-Fi. Producent ma także wyposażyć składy we wzmacniacze sygnału GSM.

Każdy pociąg będzie miał długość 93 m i szerokość 3480 mm. Na pokładzie każdego z nich znajdzie się 16 siedzeń pierwszej i 244 drugiej klasy. W klasie pierwszej znajdą się dodatkowe udogodnienia – regulowane siedzenia, elektrycznie sterowane rolety a także specjalna przestrzeń bagażowa oraz szatnia.

W klasie drugiej o układzie siedzeń 32 znajdzie się przestrzeń na duży bagaż oraz m.in. wózki dziecięce. Na pokładzie każdego pociągu będą do dyspozycji podróżnych trzy toalety, z czego jedna przystosowana do potrzeb niepełnosprawnych.

Pociągi mają obsługiwać trasę Mińsk – Homel. Dla Stadlera to kolejny kontrakt na dostawę zespołów trakcyjnych, które będą woziły pasażerów po torach Białorusi. Dotychczas, od 2010 roku, producent dostarczył Kolejom Białoruskim kilkanaście Flirtów w różnych konfiguracjach.

Firma Stadler od 2014 roku posiada w Białorusi zakład produkcyjny. Został on zlokalizowany w Fanipolu pod Mińskiem. Inwestycja Stadlera na Białorusi została wsparta kredytem z Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Zakład powstał z myślą o produkcji taboru kolejowego na rynki wschodnie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony