Partnerzy serwisu:

Kolejna nagroda za program Zielona Kolej

Redakcja 11.04.2022 438

Kolejna nagroda za program Zielona Kolej
fot. PKP Energetyka
Program Zielona Kolej został po raz kolejny doceniony, tym razem przez jury konkursu Liderzy Świata Energii, organizowanego w ramach konferencji EuroPOWER & OZE POWER. 7 kwietnia w czasie gali przyznany został tytuł Managera Roku Leszkowi Hołdzie jako jednej z kluczowych osób zaangażowanych w realizację programu.
Program ten został doceniony, ponieważ według jury stanowi przykład inicjatywy przyczyniającej się do coraz większej neutralności klimatycznej i zazieleniania polskiej gospodarki. Nagrodę w kategorii manager roku otrzymał Leszek Hołda, wiceprzewodniczący Rady Programowej Centrum Efektywności Energetycznej Kolei i członek zarządu PKP Energetyka.

W uzasadnieniu jury czytamy, że „Realizacja programu sprawi, że kolej będzie jeszcze bardziej ekologiczna, co wpłynie na wzrost konkurencyjności całego sektora. Program Zielona Kolej to odpowiedź na wyzwania klimatyczne i zintegrowane spojrzenie na zagadnienie zrównoważonego transportu. Jest też wielką szansą dla sektora kolejowego, aby stał się on prekursorem w zakresie neutralności klimatycznej w branży transportowej, co spowoduje zwiększenie jego konkurencyjności i przyciągnięcie nowych potoków towarów i pasażerów.”

Konkurs “Liderzy Świata Energii” ma na celu popularyzację osobowości, firm i inicjatyw w myśl idei EuroPOWER & OZE POWER. Realizowane projekty z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań i strategią zarządzania przekładają się na efektywność energetyczną. Poprzez konkurs organizatorzy chcą docenić najlepsze praktyki, przyczyniające się do coraz większej neutralności klimatycznej i zazieleniania polskiej gospodarki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony