Partnerzy serwisu:

Kolejna dokumentacja dla czeskiego KDP w przygotowaniu

Michał Szymajda 16.01.2022 2,5k

Kolejna dokumentacja dla czeskiego KDP w przygotowaniu
zdjęcie ilustracyjnefot. M. Szymajda
Správa železnic, czeski odpowiednik PKP PLK, po ponad oku od ogłoszenia przetargu na opracowanie dokumentacji o warunkach zabudowy odcinków czeskiego KDP, pod nazwą Moravská brána I i II (Brama Morawska), podpisała umowy z wykonawcami.
Jak zauważa czeski portal zdopravy.cz, odcinek, o którym mowa, łączący Prosenice z Ostrawą, będzie trzecim, po odcinku Běchovice – Poříčany i Brno – Brzecław, gdzie rozpocznie się przygotowanie dokumentacji do decyzji o warunkach zabudowy. Czesi planują rozpoczęcia tam prac budowlanych już w 2025, z finałem w 2029 roku.

Kontrakt na pierwszą część z Prosenic do Granicy na Morawie wygrało konsorcjum Afry Cz, ÅF-Infrastructure AB i Sagasta, za cenę 139,5 mln koron (planowano wydać 195 mln). Drugi odcinek, od Granicy na Morawie do Ostrawy, zaprojektuje Moravia Consult Olomouc w konsorcjum z Metroprojektem i Sudop Brno. Kontrakt jest warty 241,4 mln koron (tu również planowano wydać więcej – 320 mln koron).

Projektanci przygotują również dokumenty dotyczące oceny oddziaływania na środowisko. Dokumentacja zawierać będzie metodę zarządzania linią, wskaże technologię budowy oraz metody ochrony mieszkańców (np. przed hałasem) i środowiska w sąsiedztwie szybkiej linii. Przygotowana ma być metoda kompensat za zajęcie terenu. Opracowane zostaną metody włączenia KDP w istniejące, konwencjonalne linie, np. w Ostawie Witkowicach. Tu ma powstać też techniczne zaplecze dla linii.

Po czeskiej KDP będzie można jeździć z prędkością do 320 km/h. Więcej na temat planowanej czeskiej KDP piszemy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony