Partnerzy serwisu:

Awaria sterowania ruchem w Poznaniu. Ruch wznowiony [aktualizacja]

Jakub Madrjas 30.07.2021 7,7k

Awaria sterowania ruchem w Poznaniu. Ruch wznowiony [aktualizacja]
fot. archiwum
Z powodu usterki komputera sterującego urządzeniami sterowania ruchem na stacji Poznań Główny. Ruch kolejowy przez stację był wstrzymany przez kilka godzin. 
PKP PLK informuje, że służby techniczne pracują nad przywróceniem rozkładowego ruchu pociągów na stacji Poznań Główny. Około godz.16:00 stwierdzono usterkę komputera sterującego urządzeniami sterowania ruchem.

Ruch kolejowy przez stację jest wstrzymany. Powołano specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników by koordynować przejazd pociągów. - Podróżni są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji na stacjach i przystankach oraz w pociągach - zapewnia PKP PLK.

Do awarii sterowania ruchem na poznańskim węźle dochodzi bardzo często. Na początku roku grupa posłów szczegółowo wypytała Ministerstwo Infrastruktury o przyczyny licznych awarii żądając poprawy tej sytuacji. Niestety, odpowiedź nie napawała optymizmem.

Częściowo wznowiony został za to ruch pociągów po wykolejeniu, do którego doszło w nocy w Białymstoku. O godz. 17:00 wznowiono ruch pociągów na liniach Białystok – Warszawa i Białystok – Ełk. Na linii Białystok – Bielsk Podlaski nadal obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku z Białegostoku do stacji Lewickie. Wznowienie ruchu na tym odcinku przewidywane jest około godziny 19:00.

[aktualizacja] Po godz. 19 PKP PLK poinformowała o wznowieniu ruchu pociągów zarówno na stacji w Białymstoku, jak i w Poznaniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony