Partnerzy serwisu:

Kolejna awaria na poznańskim węźle. Stacja Poznań Główny była sparaliżowana

Michał Szymajda 10.09.2020 6,4k

Kolejna awaria na poznańskim węźle. Stacja Poznań Główny była sparaliżowana
Stacja Poznań Głównyfot. M. Szymajda
Po raz kolejny doszło do awarii systemów sterowania na poznańskim węźle kolejowym. Przez kilkadziesiąt minut newralgiczna dla krajowego systemu kolejowego stacja nie przyjmowała i nie wyprawiała pociągów.
Do awarii doszło w czwartkowy poranek. Ponownie chodzi o systemy sterowania, które pojawiły się na stacji Poznań Główny przy okazji modernizacji magistral wychodzących z miasta. Jak informuje portal epoznan.pl, ruch pociągów został na najważniejszej wielkopolskiej stacji całkowicie wstrzymany. Część pociągów tranzytowych zatrzymała się na stacjach i przystankach przed Poznaniem Głównym.

Jak informuje portal epoznan.pl, z awarią PKP PLK uporała się około godziny 9:30. Największego opóźnienia doznał IC Stoczniowiec do Zielonej Góry i IC Gałczyński do Szczecina, które jadą 83 minuty po rozkładowym czasie. Kilkanaście pociągów zanotowało opóźnienia od 60 do 5 minut.

To nie pierwsza awaria systemu sterowania ruchem kolejowym w Poznaniu Głównym. Dwie z nich – pierwsza w 2016, a następna z jesieni 2019 roku, zablokowała ruch na newralgicznej stacji na wiele godzin. Po tych sytuacjach PKP PLK miała powołać specjalną komisję w celu ustalenia przyczyn i zdefiniowania problemów, które toczą tamtejszy srk. Dzisiejsza awaria w Poznaniu była jednak znacznie mniej szkodliwa niż poprzednie.

– Dokładnie analizujemy przyczynę dzisiejszego zdarzenia na stacji Poznań Główny. Po stwierdzeniu usterki systemu sterowania ruchem kolejowym natychmiast wezwany został serwis techniczny. Awarię usunięto po ok. 40 minutach. Od godz. 9:05 przywracany był rozkładowy ruch pociągów. W trakcie prac przy naprawie systemu na bieżąco informowaliśmy podróżnych o aktualnej sytuacji – napisał Radosław Śledziński z biura prasowego PKP PLK.PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony