Partnerzy serwisu:

Koleje Wielkopolskie z przetargiem na dzierżawę czterech szynobusów

Jakub Madrjas 03.12.2018 36

Koleje Wielkopolskie z przetargiem na dzierżawę czterech szynobusów
fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Koleje Wielkopolskie ogłosiły przetarg na dzierżawę czterech szynobusów do końca przyszłego roku. Co ciekawe, przewoźnik wskazał konkretne typy pojazdów, jakie chce otrzymać. 
Przedmiotem zamówienia Kolei Wielkopolskich jest dzierżawa czterech dwuczłonowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: dzierżawę dwóch dwuczłonowych pojazdów serii SA132 lub SA134, lub SA 139 (Pesa Link) oraz dzierżawę dwóch dwuczłonowych pojazdów serii VT 628.4. Pojazdy będą wynajmowane przez cały 2019 rok.

Prezes Kolei Wielkopolskich, Włodzimierz Wilkanowicz wyjaśnia w rozmowie z „Rynkiem Kolejowym”, że spółka ma rozpoznany rynek wynajmu pojazdów, dlatego wie, jakie typy szynobusów są dostępne. KW wynajmowały już jednostki VT628 od Arrivy i należy się spodziewać jednostek tego przewoźnika, choć oczywiście w przetargu może teoretycznie wystartować każdy. – Chodzi o to, żeby wynajęty tabor był co najmniej tak samo pojemny, jak obecnie używany – wyjaśnia prezes Wilkanowicz.

Wynajem kolejnych jednostek będzie potrzebny ze względu na nadchodzące przeglądy kolejnych pociągów spalinowych. Spółka już teraz zgłasza problemy ze względu na zatory w obsłudze pojazdów w Pesie Bydgoszcz. Z czego one wynikają? – Problemy z płynnością na początku roku miały wpływ na logistykę i procesy produkcji, z tego powodu wiele projektów realizowanych jest wolniej niż planowano – przyznaje Maciej Grześkowiak, szef PR Pesy. Ale podkreśla, że spółka odzyskała już płynność i będzie odrabiać stracony czas.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony