Partnerzy serwisu:

Koleje Wielkopolskie wydzierżawią cztery ezety

Jakub Madrjas 12.03.2019 3,6k

Koleje Wielkopolskie wydzierżawią cztery ezety
Fot. Mariusz Tuszyński, SM42.pl
Spółka Koleje Wielkopolskie chce wydzierżawić cztery elektryczne zespoły trakcyjne na okres do końca września, z możliwością przedłużenia do końca roku.
Jak tłumaczy "Rynkowi Kolejowemu" prezes Kolei Wielkopolskich, Włodzimierz Wilkanowicz, od połowy roku spółka będzie wykonywać przeglądy P4 pozostałych dwunastu posiadanych ezet Elf, a dostawa pierwszych z dziesięciu zakontraktowanych nowych Elfów 2 została przesunięta z lutego na połowę sierpnia. Z tego względu przewoźnik musi uzupełnić swoje zasoby.

Koleje Wielkopolskie wynajmują aktualnie od Arrivy spalinowe zespoły trakcyjne. Skomplikowaną sytuację taborową przewoźnika w kontekście opóźnień w dostawach pojazdów przy jednoczesnym rozwoju Poznańskiej Kolei Metropolitalnej opisywaliśmy tutaj.

Postępowanie ogłoszone przez KW obejmuje dzierżawę czterech ezt na okres do końca września, z możliwością przedłużenia do końca roku. Pojazdy muszą posiadać dopuszczenie UTK, w okresie dzierżawy nie mogą podlegać wyłączeniom z eksploatacji na przeglądy P3 (chyba że będzie pojazd zastępczy), P4 ani P5. Ich prędkość maksymalna została określona na co najmniej 120 km/h, a długość na nie więcej niż 80 metrów (ale pojazd musi mieć nie mniej niż trzy człony).

Nie określono wieku pojazdów, ale wskazano, że napęd musi być asynchroniczny, o łącznej mocy dla pojedynczego pojazdu min. 900 kW. To wyklucza posiadane przez Industrial Division pojazdy 14WE, ale nie Feniksy z Polskiego Taboru Szynowego. Liczba miejsc siedzących ma być nie mniejsza niż 160, podobnie jak miejsc stojących. Wszystkie pojazdy muszą być kompatybilne i współpracujące między sobą w zakresie trakcji wielokrotnej, wyposażone w układ pomiarowy elektrycznej energii trakcyjnej, minimum jedną toaletę WC w układzie zamkniętym, klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, system informacji pasażerskiej (audio i video), monitoring zewnętrzny i wewnętrzny oraz monitory reklamowe. Muszą być przystosowane do przewozu osób o ograniczonej zdolności poruszania się.

Koleje Wielkopolskie czekają na oferty przez miesiąc. Wybiorą najtańszą.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony