Partnerzy serwisu:

Koleje Wielkopolskie uruchomią „studencki” pociąg do Łodzi Fabrycznej

Kasper Fiszer 28.09.2020 6,3k

Koleje Wielkopolskie uruchomią „studencki” pociąg do Łodzi Fabrycznej
Dworzec Łódź Fabrycznafot. Kasper Fiszer
Od 13 grudnia z Poznania do Łodzi będzie można dojechać nie tylko pociągiem Polregio czy PKP Intercity, ale także Kolei Wielkopolskich. Spółka uruchomi jedną parę połączeń realizowanych w „studenckich” terminach – w piątki i w niedziele. Przewoźnik zdecydował się na kończenie biegu na Dworcu Fabrycznym, a nie – jak dotychczas Polregio – na Kaliskim.
Jak informowaliśmy na naszych łamach w zeszłym tygodniu, od grudnia Łódzka Kolej Aglomeracyjna ma uruchamiać pierwsze w swojej historii połączenia wybiegające poza województwo łódzkie na teren Wielkopolski. Dwie pary kursów będą komunikować Łódź z Ostrowem Wielkopolskim. Na teren województwa łódzkiego wjadą natomiast Koleje Wielkopolskie. Samorządowa spółka obsługiwać będzie trasę z Poznania Głównego do Łodzi Fabrycznej przez Ostrów Wielkopolski i Kalisz.

Popołudniu do Łodzi, wieczorem do Poznania

– W rozkładzie jazdy 2020/2021 zaplanowane zostało połączenie spółki KW z Poznania Głównego do Łodzi Fabrycznej z terminem kursowania w piątki i niedziele – mówi Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. Według założeń pociąg wyjedzie z Poznania o 14:15, by dotrzeć do Łodzi o 18:30. Po szesnastominutowym postoju na Dworcu Fabrycznym skład odjedzie w stronę Poznania. Na główny dworzec w stolicy Wielkopolski przybędzie o 22:41.

Jak poinformował nas rozmówca, uruchomienie połączenia zostało uzgodnione z województwem łódzkim. Współpracę regionów w zakresie uruchamiania wspólnych połączeń kolejowych regulować ma stosowne porozumienie.

Pierwszy pociąg regionalny do Poznania na Dworcu Fabrycznym

Inaczej niż ŁKA, która dopiero zainauguruje ruch do Wielkopolski, KW obsługują połączenia prowadzące na teren województwa łódzkiego już od kilku lat. Do Kutna dojeżdżają bowiem bezpośrednie pociągi osobowe z Poznania Głównego. Obecnie część kursów realizowanych jest w relacji Kępno – Kutno przez Ostrów Wielkopolski, Poznań Główny i Konin.

Należy przy tym zauważyć, że KW zdecydowały się na uruchomienie połączenia do Łodzi w nietypowej relacji. Dotychczas wszystkie kursy z Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego kierowane były bowiem na leżący nieco dalej od centrum Dworzec Kaliski. Łódź Fabryczna znajduje się natomiast w ścisłym Śródmieściu. Na słynną ul. Piotrkowską można z niej dojść w ok. 10 minut.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony