Partnerzy serwisu:

Koleje Wielkopolskie też wprowadzają bilety miesięczne za złotówkę dla służby zdrowia

Jakub Madrjas 15.04.2020 1,7k

Koleje Wielkopolskie też wprowadzają bilety miesięczne za złotówkę dla służby zdrowia
Fot. KW
Od 15 kwietnia Koleje Wielkopolskie wprowadziły ofertę specjalną biletu miesięcznego za symboliczną złotówkę skierowaną dla pracowników ochrony zdrowia.
Oferta umożliwia przejazdy pociągami osobowymi uruchamianymi przez Koleje Wielkopolskie na podstawie biletów odcinkowych miesięcznych imiennych „tam” oraz „tam i z powrotem” w cenie 1 zł. Bilety dostępne będą w punktach odprawy w przedsprzedaży do 30 dni naprzód, a także w pociągu u obsługi z ważnością od dnia nabycia (bez opłaty za wydanie biletu) – informuje przewoźnik.

Każda osoba z biletem miesięcznym za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia będzie musiała posiadać w pociągu ważny dokument poświadczający uprawnienie do korzystania z takiego przejazdu (właściwy dla wykonywanego zawodu). Jednocześnie w pociągach KW honorowane są bilety wydane na podstawie oferty specjalnej Polregio – „Bilet miesięczny za 1 zł dla pracowników ochrony zdrowia".

Zgodnie z warunkami taryfowymi do skorzystania z oferty będą uprawnieni:
  • lekarze, pielęgniarki, położne, farmaceuci, diagności laboratoryjni – na podstawie dokumentu potwierdzającego Prawo Wykonywania Zawodu;
  • ratownicy medyczni – na podstawie aktualnej karty przebiegu doskonalenia zawodowego ratownika medycznego;
  • dyspozytorzy medyczni – na podstawie aktualnej karty przebiegu doskonalenia zawodowego dyspozytora medycznego;
  • kierowcy pogotowia ratunkowego – na podstawie prawa jazdy i zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych;
  • pracownicy zajmujący się utrzymaniem czystości w placówkach ochrony zdrowia – na podstawie identyfikatora służbowego.
To kolejna oferta biletu miesięcznego za symboliczną złotówkę po Polregio oraz Kolejach Małopolskich. Na inny krok zdecydowała się – już 4 kwietnia – Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Przewoźnik ten bezterminowo przedłużył ważność biletów okresowych osób wykonujących pracę w szpitalu, laboratorium oraz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport