Partnerzy serwisu:

Koleje Wielkopolskie przywiozły uchodźców z Przemyśla

Michał Szymajda 10.03.2022 3,1k

arrow
arrow
Koleje Wielkopolskie przywiozły uchodźców z Przemyśla
Fot. KW
Koleje Wielkopolskie przywiozły uchodźców z Przemyśla
Koleje Wielkopolskie przywiozły uchodźców z Przemyśla
Koleje Wielkopolskie przywiozły uchodźców z Przemyśla
4 marca w godzinach wieczornych z Poznania Głównego wyjechał pierwszy pociąg pomocy humanitarnej Kolei Wielkopolskich, którego uruchomienie pozwoliło na szybkie i bezpieczne przewiezienie dużej liczby potrzebujących do Wielkopolski. Kolejne dwa pociągi wyjechały do Przemyśla 6 i 8 marca wieczorem.
Z Przemyśla Głównego pociągami wyruszyło ponad 1000 osób. Część z nich wysiadała w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Łącznie, 5, 7 i 9 marca do Poznania przyjechało ponad 400 osób. Podczas podróży do dyspozycji uchodźców była 4-osobowa drużyna konduktorska oraz zespół ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu i Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu, którzy pomagali osobom uciekającym z objętej wojną Ukrainy.

Na monitorach w pociągach, z których obywatele Ukrainy skorzystali bezpłatnie, zamieszczone były specjalne komunikaty w dwóch wersjach językowych. Pracownicy wręczali również ulotki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi podróży. Pociągi wyposażone były również, w niezbędnym zakresie, w wodę mineralną, artykuły spożywcze oraz środki higieniczne, które przekazało Caritas Archidiecezji Poznańskiej, Polski Czerwony Krzyż w Poznaniu oraz Wielkopolski Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Po przyjeździe do Poznania na obywateli Ukrainy czekały autobusy zapewnione przez MPK w Poznaniu, które zawoziły ich do tzw. punktu recepcyjnego dla uchodźców uruchomionego w Holu Wschodnim Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz punktu chwilowego dla osób z Ukrainy przygotowano w hali sportowej Politechniki Poznańskiej.

Przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki współpracy z Samorządem Województwa Wielkopolskiego, który niezwłocznie wyraził zgodę na wykorzystanie pojazdów (dwóch zmodernizowanych EN57) znajdujących się w dyspozycji KW do przewozów mających na celu pomoc uchodźcom z Ukrainy. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony