Partnerzy serwisu:

Koleje Wielkopolskie o nowym rozkładzie jazdy: Będą pociągi przyspieszone do Kalisza

Michał Szymajda 04.12.2018 5,3k

Koleje Wielkopolskie o nowym rozkładzie jazdy: Będą pociągi przyspieszone do Kalisza
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Od 9 grudnia 2018 Koleje Wielkopolskie uruchomią 18 nowych połączeń. Największą nowością będą pociągi przyspieszone z Poznania do Kalisza.
KW uruchomią dwie pary nowych przyspieszonych pociągów, które połączą Kalisz z Poznaniem Głównym, z czasem przejazdu poniżej 90 minut. Na 131-kilometrowym odcinku będą zatrzymywać się tylko na stacjach: Nowe Skalmierzyce, Pleszew, Jarocin, Środa Wlkp., Poznań Starołęka, Poznań Dębina.

To już jedenasta linia jaką w swojej ofercie posiada przewoźnik. Pociągi będą nazywać się „Calisia” i „Andrut”. O takich nazwach zdecydowali uczestnicy internetowej ankiety. Na linię do Kalisza przeznaczone zostaną zmodernizowane pojazdy EN57. Koszt przejazdu dla biletu jednorazowego to 23,60 zł w jedną stronę, studenci zapłacą 11,56 zł, z kolei seniorzy korzystający z oferty Bilet 60+ będą mogli wybrać się w podróż płacąc 17,70 zł.

Nowe pociągi pojawią się także na liniach z Poznania do Konina, Wolsztyna, Zbąszynka, Jarocina i na linii Jarocin – Gniezno:

– Ponadto zmianie ulegną godziny kursowania oraz terminy kursowania niektórych pociągów. Część zmian godzin kursowania oraz terminów kursowania pociągów wynika z wniosków od podróżnych, a część zmian spowodowana jest pracami remontowymi i modernizacyjnymi prowadzonymi na liniach kolejowych przez PKP PLK – informują Koleje Wielkopolskie.

Więcej informacji o zmianach w rozkładzie jazdy można znaleźć tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony