Partnerzy serwisu:

Koleje Wielkopolskie na nowych trasach, ale bez reaktywacji połączeń Jarocin – Gniezno

Jakub Madrjas 15.11.2017 7,7k

Koleje Wielkopolskie na nowych trasach, ale bez reaktywacji połączeń Jarocin – Gniezno
Rys. KW
Samorządowy przewoźnik z Wielkopolski uruchomi pociągi z Poznania do Kępna i Krotoszyna. Niestety wszystko wskazuje na to, że w grudniu nie powrócą przewozy na linię 281 pomiędzy Jarocinem a Gnieznem.
Reaktywację połączeń na odcinku Jarocin – Września – Gniezno linii 281 zapowiadano jeszcze w ubiegłym roku. Ciągle jest ona jednak przesuwana. W lipcu wielkopolski Urząd Marszałkowski zapowiadał na październik tego roku komisyjny przegląd stanu linii, który miał zadecydować o przywróceniu połączeń. Niestety, wciąż nie uzyskaliśmy potwierdzenia, że taki przegląd się odbył.

O reaktywacji połączeń w tym roku już nie ma co mówić – nie ma ich w plakatowych rozkładach jazdy na sezon 2017/2018. Urząd Marszałkowski zapowiedział zresztą w biuletynie informacji publicznej, że długoterminową umowę na przewozy na tym odcinku zawrze dopiero na okres od grudnia 2018 do grudnia 2020 roku. Potwierdza to mapa nowych połączeń od 10 grudnia, którą dziś opublikowały Koleje Wielkopolskie – nie ma na niej połączeń Jarocin – Września – Gniezno.

Wspomniana mapa informuje jednak o rozszerzeniu oferty przewoźnika na trasach z Poznania. W rozkładzie od 10 grudnia pojawią się pociągi z Poznania do Kępna i do Krotoszyna. – Po raz pierwszy zawitamy m.in. do Środy Wlkp., Pleszewa, Kępna oraz malowniczego Kórnika. Nasze „elektryki” pojawią się również w Jarocinie, Ostrowie Wlkp. oraz w Krotoszynie – zapowiada przewoźnik.

Koleje Wielkopolskie na razie nie przedstawiają szczegółów nowej oferty. Jak udało nam się ustalić, wciąż trwają negocjacje z Urzędem Marszałkowskim w tej sprawie. Samo uruchomienie dwóch wspomnianych połączeń jest już jednak pewne.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony