Partnerzy serwisu:

Koleje Wielkopolskie inwestują w pojazd do manewrów

Jakub Madrjas 02.08.2017 2,9k

Koleje Wielkopolskie inwestują w pojazd do manewrów
Fot. Corail
Samorządowy przewoźnik z wielkopolski zamówi do swojej bazy w Zbąszynku dwudrogowy pojazd do przetaczania taboru o napędzie elektrycznym.
Koleje Wielkopolskie ogłosiły postępowanie na dostawę pojazdu dwudrogowego do przetaczania pojazdów trakcyjnych o napędzie elektrycznym. Będzie wykorzystywany w Punkcie Utrzymania Taboru w Zbąszynku. Chętni na realizację zamówienia mogą składać oferty do 18 sierpnia. Zamawiający po otwarciu ofert przewiduje jeszcze licytację elektroniczną z ewentualną dogrywką. Kryteriami wyboru będzie cena (80 proc.) i okres gwarancji (20 proc.). 

Koleje Wielkopolskie określiły bardzo dokładnie parametry pojazdu, który chcą zamówić - ma mieć długość do 2,9 metra, szerokość do 1,9 m i wysokość do 1,6 m. Musi móc przetaczać pojazdy o masie do 200 ton po torze o nachyleniu do 2,5 promila i z prędkością od 1 do 5 km/h.

Bez obciążenia pojazd musi osiągać prędkość 10 km/h, a promień zawracania pojazdu poza torem ma wynosić do 2,6 m. Żywotność określono na 1200 cykli ładowania - co najmniej 4 lata eksploatacji. Wózek ma być zdalnie sterowany poprzez radio.

Wózek elektryczny jest ciekawym rozwiązaniem, ponieważ w przeciwieństwie do lokomotyw manewrowych nie pobiera wiele energii, tańsze są też przeglądy i naprawy. Jest też z kolei dużo bardziej elastyczny niż przeciągarki linowe.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony