Partnerzy serwisu:

Koleje Węgierskie zrealizują opcję na zamówienie kolejnych Kissów od Stadlera

Michał Szymajda 07.01.2020 220

Koleje Węgierskie zrealizują opcję na zamówienie kolejnych Kissów od Stadlera
Fot. Stadler
Węgierski operator kolei państwowych MÁV-START i Stadler podpisali umowę na dostawę kolejnych 21 elektrycznych piętrowych zespołów trakcyjnych Kiss. Całe zamówienie warte jest około 313 mln euro.
Zamówienie ramowe na dostawę 40 piętrowych elektrycznych zespołów trakcyjnych MÁV-START i Stadler podpisali w kwietniu 2017. Do tej pory zamówiono 19 Kissów w dwóch transzach: po 11 i 8 kolejnych zestawów. Zgodnie z umową dostawa 40. i ostatniego pociągu planowana jest na koniec 2022 r.

Każdy z sześciowagonwych pociągów ma prawie 156 metrów, szerokość 2,8 metra i 4,6 metra wysokości. Są w stanie pomieścić 600 pasażerów. W pociągach są cztery toalety, z których jedna przeznaczona jest również dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej. W obszarze wielofunkcyjnym jest miejsce dla czterech wózków inwalidzkich i dwunastu rowerów. Nowe pojazdy są zgodne z najnowszymi standardami bezpieczeństwa. Są one wyposażone w systemy kontroli pociągów EVM i ETCS poziomu 2, mogą poruszać się z prędkością 160 km/h.

Pierwszy z pociągów został zbudowany w lipcu 2019. Kissy będą kursować na linii Budapeszt – Vác – Szob i Budapeszt – Cegléd – Szolnok. W sezonie i w weekendy MAV chce je wykorzystać do obsługi tras w rejonie Debreczyna, Nyíregyháza i Balatonu.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony