Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie zapowiadają start nowego pociągu na Węgry

Michał Szymajda 20.06.2018 48

Koleje Ukraińskie zapowiadają start nowego pociągu na Węgry
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Koleje Ukraińskie planują uruchomić kolejny międzynarodowy pociąg. Po sukcesie pociągów do Polski (z Kijowa do Przemyśla i Kowla do Chełma) z końcem lata ma ruszyć pociąg łączący przygraniczne miasto Mukaczewo ze stolicą Węgier – Budapesztem. Połączenie miałoby być realizowane po europejskim torze o szerokości 1435 mm.
Problem polega na tym, że do Mukaczewa, owszem, taki tor dochodzi, ale na głównej stacji brakuje peronu do odprawy podróżnych przy nim.

– Taki peron powstanie około 500 metrów od głównego mukaczewskiego dworca. Obecnie zatwierdzany jest projekt budowlany dla inwestycji, pracujemy nad rozkładem jazdy oraz ustaleniem taryf przejazdu z węgierskim partnerem – powiedział prezes zarządu Ukrzalyznyci Jewhen Krawcow.

Ponadto Koleje Ukraińskie będą musiały podjąć się remontu „europejskiego” szlaku na odcinku około 40 kilometrów. Także ta inwestycja ma zakończyć się z końcem lata 2018 roku.

Z Mukaczewa do Budapesztu dojedziemy, według zapowiedzi Krawcowa, w 6 godzin, przez graniczne miasto Czop, Nyiregyhazę i Debreczyn. Tabor do obsługi międzynarodowego połączenia dostarczą narodowe koleje węgierskie MAV.

W niedalekiej przyszłości przez Czop pojadą także pociągi Kolei Słowackich. Prawdopodobnie również skończą bieg w Mukaczewie.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony