Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie z umową na dostawę kolejnych 40 lokomotyw GE

Michał Szymajda 02.01.2020 104

Koleje Ukraińskie z umową na dostawę kolejnych 40 lokomotyw GE
Fot. Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy
Ukrzaliznycia kontynuuje swoją przygodę z amerykańskim producentem taboru. Nasi wschodni sąsiedzi zamówią dodatkowych 40 spalinowych lokomotyw TE33AC.
Koleje Ukraińskie zamówiły już w General Electric 30 lokomotyw spalinowych na podstawie umowy z 2018 roku. Pierwsze z nich zostały wyprodukowane w USA, ale kolejne już we współpracy z Kriukiwską Fabryką Wagonów. Ostatnie spalinowozy zostały odebrane przez Ukrzaliznycię na wiosnę 2019 roku. Teraz zdecydowano o rozszerzeniu kontraktu, także z uwagi na dobre doświadczenia z eksploatacją TE33AC.

– Ukrzaliznycia, Ministerstwo Infrastruktury Ukrainy i Wabtec (obecnie to właściciel GE Transportation) podpisały 30 grudnia protokół ustaleń, który intensyfikuje prace nad sfinalizowaniem zakupu 40 nowych lokomotyw serii TE33AC wraz ze świadczeniem usług serwisowych dla 70 takich lokomotyw – powiedział prezes Kolei Ukraińskich Jewhen Krawcow.

– Nasi koledzy z General Electric, wraz z naszymi partnerami finansowymi zapewnili nam atrakcyjne warunki. Jesteśmy na końcowym etapie uzgadniania tych warunków i zaczniemy przygotowywać dokumentację projektu. Prowadzimy również rozmowy z producentem na temat rozszerzenia lokalizacji produkcji na Ukrainie – dodał szef Ukrzaliznyci.

Więcej na temat poprzedniego kontraktu można przeczytać tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony