Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie: Wraca pociąg do Mołdawii, będą nowe pociągi do Polski

Michał Szymajda 28.10.2022 3,5k

Koleje Ukraińskie: Wraca pociąg do Mołdawii, będą nowe pociągi do Polski
Pociąg z Moskwy do Kiszyniowa na stacji Winnica w 2019 roku Fot. M. Szymajda
Koleje Ukraińskie otwierają sprzedaż na nowe pociągi międzynarodowe. Dwa z nich dojadą do Polski, będzie też reaktywacja pociągu do Mołdawii.
Ukrzaliznycia poinformowała, że rozpoczęła sprzedaż na nowe pociągi międzynarodowe. Pierwszy z nich, do Polski, będzie obsługiwany zespołem trakcyjnych Hyundai Rotem i pojedzie w relacji Kijów (22:52) – Przemyśl (11:13) wolniejszą trasą przez Winnicę, Chmielnicki, Tarnopol i Lwów. Pociąg powrotny wyjedzie z Przemyśla o 13:45, a dotrze do Kijowa o 5:42.

Drugim z nowych, a w zasadzie reaktywowanych pociągów, będzie skład 351/352 w relacji Kijów – Kiszyniów (Mołdawia). To skład, którym dawniej, z Kijowa, można było dojechać do Moskwy. W pierwszych tygodniach kursowania będzie zestawiony ze specjalnych wagonów składu „Pociąg do Zwycięstwa” (Потяга до перемоги ). Wagony, które przeszły dużą modernizację i zostały poważnie unowocześnione już w trakcie wojny, pomalowane zostały przez ukraińskich artystów. Każdy z 7 wagonów poświęcony jest czasowo okupowanemu (w czasie trwania projektu) terytorium Ukrainy oraz armii tego kraju.Pociąg ten na stacji Ungeni (przyjazd na 7:53 i odjazd o 20:51) będzie miał dogodnie ułożoną przesiadkę na pociąg do miasta Jassy w Rumunii. z możliwością przesiadki na pociąg do stacji Jassy (Rumunia). Ze stacji Kijów-Pasażerski odjedzie o 17:02, do stolicy Mołdawii dotrze o 10:38. Kurs powrotny odbędzie się o 17:45 z dojazdem do Kijowa na 11:48. Ważne: Pociąg będzie kursować co drugi dzień.

– W listopadzie trafią do sprzedaży bilety na nowy pociąg Charków - Chełm (Polska), a 11 grudnia ruszy nowy codzienny pociąg uruchomiony w porozumieniu z Kolejami Austriackimi w relacji Wiedeń – Czop – napisali Ukraińcy.

UZ poinformowały także o planowanym znacznym skróceniu czasu jazdy istniejącego pociągu nr 23 Kijów – Chełm (o 2 godziny szybciej w obie strony) oraz pociągu 67 Kijów – Warszawa (2 godziny szybciej do Polski i 1 godzinę na Ukrainę).

– Nowe rozkłady jazdy oraz bilety są już dostępne na stronie booking.uz.gov.ua oraz w kasach biletowych – napisała Ukrzaliznycia w komunikacie.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony