Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie przejmują tabor rosyjskich przewoźników

Michał Szymajda 20.03.2023 4,4k

Koleje Ukraińskie przejmują tabor rosyjskich przewoźników
zdjęcie ilustracyjne Fot. M. Szymajda
Zgodnie z zapowiedziami z ubiegłego roku, rząd Ukrainy zezwolił na przejmowanie majątku rosyjskich przewoźników kolejowych, którzy operowali na terytorium Ukrainy i w momencie rosyjskiej, pełnoskalowej inwazji, posiadali swój tabor w Ukrainie.
– Obecnie na torach Ukrainy znajduje się 15 tysięcy rosyjskich wagonów, głównie towarowych. Należą do 250 firm. W pierwszym etapie sporządzamy listę właścicieli wagonów, którzy są związani z putinowską Rosją. Procedura zajmie trochę czasu, więc już ją rozpoczęliśmy – powiedział Aleskandr Kamyszyn, cytowany przez ukraińską agencję prasową Unian. Kamyszyn w ukraińskim rządzie właśnie obejmuje urząd Ministra Strategicznych Gałęzi Przemysłu. Dotąd był prezesem Ukraińskich Kolei.

Wagony towarowe należą do państwowego banku VTB (VEB-Leasing i VTB-Leasing), do Gazpromu (Gazpromtrans), „GTLK” czy do Sbierbanku. Tylko liczba ich pojazdów, pozostawiony w zaatakowanym kraju, sięga ponad 3 tysięcy. To głównie węglarki, ale też wagony do przewozu oleju napędowego, czy materiałów niebezpiecznych oraz wagony platformy.

O planie przejęciu rosyjskich wagonów poinformowano dokładnie rok temu. To nie tylko forma rewanżu, ale też odpowiedź na realne problemy z ilością i stanem posiadanego taboru własnego.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony