Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie poszukują nowego prezesa

Michał Szymajda 11.02.2020 32

Koleje Ukraińskie poszukują nowego prezesa
Fot. Michał Szymajda
Rada Nadzorcza Ukrzaliznyci poinformowała o rozpoczęciu procedury poszukiwania nowego prezesa zarządu przedsiębiorstwa , następcy Jewhena Krawcowa.
Jak poinformowała 11 lutego w komunikacie prasowym Rada Nadzorcza państwowego ukraińskiego przewoźnika, formalny proces rekrutacji na stanowisko własnie się rozpoczął. Będzie w całości prowadzony przez międzynarodową firmę rekrutacyjną Boyden.

– Wybór zostanie przeprowadzony w drodze otwartej i niezależnej konkurencji, która nie pozostawi miejsca na wpływy zewnętrzne. Zwycięzcy konkursu zostaną wybrani z uwzględnieniem wysokiego poziomu kompetencji, zdolność do kierowania Ukrzaliznycią w świetle istniejących warunków i, co równie ważne, przyszłych wyzwań, przed którymi stanie firma w procesie transformacji – czytamy w oświadczeniu rady nadzorczej UZ. Rada wprost oczekuje, że stanowiskiem szefa kolei będą zainteresowani wysokowykwalifikowani kandydaci nie tylko z Ukrainy.

– Zachęcamy wykwalifikowanych kandydatów do zgłoszenia się do konkursu. Obiecujemy uczciwe i równe warunki startu w postępowaniu dla wszystkich uczestników – czytamy w komunikacie.

29 stycznia ukraiński rząd zgodził się skrócić kontrakt Jewhena Krawcowa, dotychczasowego prezesa UZ, na jego własną, złożoną w grudniu prośbę. Decyzja ta została przez Ministra Infrastruktury uzgodniona z radą nadzorczą Kolei Ukraińskich. Krawcow był prezesem UZ od stycznia 2019. Jego poprzednikiem był Wojciech Bałczun, którego kadencja trwała od sierpnia 2017.

Obecnie pełniącym obowiązki prezesa UZ jest Słoweniec Żelko Marczek. W zarządzie pozostaje Czech Frantiszek Buresz, Ukraińcy: Serhij Kusznir I Iwan Jurik oraz Polacy: Remigiusz Paszkiewicz i Marcin Celejewski, były prezes PKP Intercity i członek zarządu PLL LOT.  
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony