Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie: Postępuje ewakuacja z Kramatorska i Słowiańska

Michał Szymajda 06.04.2022 1,1k

Koleje Ukraińskie: Postępuje ewakuacja z Kramatorska i Słowiańska
Fot. UŻ
Ukrzaliznycia organizuje coraz większą liczbę pociągów do Kramatorska i Słowiańska. Miasta są w ukraińskich rękach, ale istnieje realna obawa o to, że staną się celem zmasowanego rosyjskiego ataku.
Od kilku dni w komunikatach Kolei Ukraińskich coraz częściej pojawiają się nazwy dwóch miast: Kramatorsk i Słowiańsk. Tylko dzisiaj (6 kwietnia) Ukrzaliznycia organizuje 7 pociągów z Kramatorska do różnych miast na zachodzie i południu Ukrainy: do Lwowa, Użhorodu, Chmielnickiego i Odessy. Odjedzie też pociąg ze Słowiańska do Lwowa. Organizowane są też dodatkowe pociągi z Pokrowska.

– 5 kwietnia czterema pociągami ewakuacyjnymi przewieźliśmy 4500 pasażerów z Kramatorska, 3900 ze Słowiańska, 5500 z Pokrowska i 1500 z Łozowej. Akcja ewakuacyjna jest kontynuowana – napisały Koleje Ukraińskie. Pociągi humanitarne lub ewakuacyjne są na Ukrainie bezpłatne. Akcja wiąże się z przewidywanym atakiem ze strony Donbasu, gdzie Rosjanie przegrupowują wojska. Ukraińcy za wszelką cenę nie chcą, by powtórzył się dramat Mariupola czy Buczy i nakłaniają obywateli do ewakuacji.

5 kwietnia pojawiła się informacja o tym, że do siatki połączeń Kolei Ukraińskich wróciło miasto Sumy na północy kraju, które było obiektem rosyjskiego ataku od pierwszego dnia wojny. Dworzec kolejowy w Sumach wrócił na aktualizowaną codziennie mapę „dworców pracujących”. Pojawiła się też informacja, że do okrążonych do niedawna Sum można ponownie wjechać pociągiem. Można, ale tylko z przedmieść.

– Ze stacji Sumy kursuje pociąg spalinowy relacji Trostaniec – Sumy – Biłopilja, ale nie jest możliwy wyjazd pociągu poza okolice Sum. Innymi słowy, stacja jest otwarta i obsługuje połączenie podmiejskie, ale ewakuacja stamtąd jeszcze nie jest możliwa – napisały Koleje Ukraińskie w komunikacie na Facebooku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony