Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie ponownie proponują przewóz aut w pociągach

Michał Szymajda 26.05.2021 3,2k

Koleje Ukraińskie ponownie proponują przewóz aut w pociągach
Fot. UZ
Koleje Ukraińskie ponownie uruchomiły usługę autokuszetek. Zainteresowanie jest spore, co sprawia, że oferta zostanie rozszerzona.
– Kierowcom umożliwiamy odpoczynek w czasie podróży i oszczędność paliwa, dotarcie na miejsce docelowe wypoczętym. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo przewozu pasażera i auta. Jest to też usługa z myślą o środowisku naturalnym – poinformowało biuro prasowe Kolei Ukraińskich.

Wagony do przewozu aut znajdują się na końcu składów wybranych pociągów. Są całkowicie metalowe i zadaszone. W środku można przewieźć od 4 do 8 aut na dwóch poziomach. Koszt przewozu zależny jest od wagi pojazdu, został określony odrębnie dla określonych pociągów, które zabierają „autowagony”. Na przykład w pociągu Dniepr – Kijów koszt za 100-kilogramów auta to 77 hrywien (ponad 10 złotych), a w pociągu o dłuższej relacji Charków – Lwów to 126 hrywien (prawie 17 zł).

Przewóz aut odbywa się pod nadzorem odpowiedzialnego pracownika kolei. Obecnie usługa jest dostępna dla ośmiu relacji pociągów Ukrzaliznyci. Oczywiście do biletu na przewóz auta należy też dokupić bilet na miejsce w pociągu. Dodatkowo trzeba jeszcze doliczyć koszt rejestracji samochodu do przewozu, rezerwacji miejsca na kolejowej lawecie, a także załadunku i rozładunku auta. W zależności od stacji ten koszt waha się, w przeliczeniu na złotówki, od 10 do 50 złotych. Usługa jest dostępna na pięciu stacjach, w ośmiu relacjach pociągów, z których nie każdy kursuje codziennie.

– W ciągu zaledwie trzech miesięcy od początku wznowienia przewozów aut w pociągach wykonano 160 kursów z autolawetami, którymi przewieziono 600 samochodów. Teraz także raz na 4 dni będzie możliwość przewozu auta w pociągu 53/54 Dniepr – Odessa – Dniepr – poinformowały Koleje Ukraińskie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony