Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie. Pociągi dalekobieżne tylko dla zaszczepionych lub przetestowanych

Michał Szymajda 15.10.2021 2,2k

Koleje Ukraińskie. Pociągi dalekobieżne tylko dla zaszczepionych lub przetestowanych
Stacja w Drohobyczufot. M. Szymajda
Na dość radykalny krok zdecydowały się Koleje Ukraińskie. Na pokład większości pociągów uruchamianych przez państwowego operatora zostaną wpuszczeni wyłącznie pasażerowie zaszczepieni przeciwko Covid-19, lub z wykonanym i negatywnym testem na okoliczność koronawirusa.
Decyzja została podjęta na spotkaniu gabinetu Rady Ministrów Ukrainy 11 października. Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia Ukrainy – nowe zasady będą obowiązywać w strefach: żółtej, pomarańczowej i czerwonej od dnia 21 października. Będą dotyczyć zarówno pasażerów, jak i maszynistów, a także pozostałą obsługę pociągów.

Uprawniający do podróży będzie ukraiński dokument potwierdzający zaszczepienie przynajmniej dwoma dawkami szczepionki, lub jedną dawką preparatu dwudawkowego Johnson. Akceptowane będą również, co ważne w wypadku obcokrajowców, międzynarodowe dokumenty (także elektroniczne) poświadczające wykonanie szczepienia przeciwko Covid-19. Podróż Ukrzaliznycią umożliwi także potwierdzone wyzdrowienie z choroby lub wykonany negatywny test na obecność wirusa w organizmie (dopuszczone będą szybkie i tanie testy antygenowe).

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia Ukrainy, nowe przepisy będą obowiązywać w dalekobieżnych pociągach państwowego operatora. Nie będą obowiązywały w wypadku pociągów regionalnych i miejskich.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony