Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie odwołują pociągi z Kijowa. Jest zbyt niebezpiecznie

Michał Szymajda 25.02.2022 2k

Koleje Ukraińskie odwołują pociągi z Kijowa. Jest zbyt niebezpiecznie
Fot. M. Szymajda
Wojna na Ukrainie wchodzi w kolejną fazę. Oddziały rosyjskiego okupanta są coraz bliżej Kijowa. Ze względu na brak możliwości zapewnienia pełnego bezpieczeństwa pasażerom Ukrzaliznycia odwołała szereg pociągów ze stolicy kraju.
Jak podają w komunikacie Koleje Ukraińskie, 25 lutego odwołano pociągi podmiejskie z Kijowa do Tarasówki, Fastowa, Zernowa, Worożby, Konotopu, Szostek, Wasiłkowa, Korostenia i Tararowa. Pociągi do Buczy ze Światoszyna i Borszczahiwki będą nadal kursować tylko do Irpenia.

W obwodzie odeskim odwołano pociągi Mikołajów – Chersoń, Chersoń – Wadim i Chrystynówka – Humań. W regionie centralnym odwołano pociągi Zaporoże – Nowoleksijewka oraz Melitopol – Zaporoże.

W obwodzie lwowskim pociągi elektryczne łączące Lwów – Ławochne – Czop zostaną odwołane od 25 lutego i z powrotem od 26 lutego. Ta decyzja uderzy zwłaszcza w osoby, które chcą się ewakuować regionalnymi pociągami ze Lwowa w kierunku Słowacji i Węgier. Już wczoraj decyzja Słowaków utrudniła ewakuację koleją.

Odwołano również szereg pociągów z oblężonego Charkowa oraz z Charkowa na wschód kraju, m.in. Charków – Bachmut, Charków – Łozowa – Kramatorsk i Charków – Słowiańsk. Szereg pociągów odwołano w okolicy Mariupola, na południu kraju, część linii jest skrócona, ale tak, by umożliwić wszystkim chętnym wydostanie się z miasta.

– Ukrzaliznycia robi wszystko, co możliwe, aby kontynuować działalność w tych regionach, w których pozwala na to sytuacja. Pasażerowie proszeni są o zachowanie spokoju, posiadanie dokumentów tożsamości, przygotowanie do ewentualnych kontroli oraz uważne słuchanie komunikatów na stacjach – poinformowały Koleje Ukraińskie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony