Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie apelują do Czerwonego Krzyża o ewakuację Wołnowachy

Michał Szymajda 02.03.2022 1,6k

Koleje Ukraińskie apelują do Czerwonego Krzyża o ewakuację Wołnowachy
fot. MS, Rynek Kolejowy
W mediach pojawia się dość sporo informacji dotyczących sytuacji w Kijowie czy Charkowie, sporo mniej o froncie donieckim. Tam także ma miejsce tragedia miast. Koleje Ukraińskie zauważają ten problem.
– Dochodzi do katastrofy humanitarnej w mieście Wołnowacha. Rosyjski okupant nie powala ludziom opuszczać domów. Nie ma wody pitnej ani jedzenia. Nie pozwólmy 20 tysiącom obywateli umierać z głodu – zaapelowała członkini ukraińskiego parlamentu Lesia Wasylenko.

Na apel posłanki odpowiedziały Koleje Ukraińskie, które oceniły swoje możliwości dostawy środków humanitarnych jako realne. Pod warunkiem utworzenia specjalnego korytarza humanitarnego. Na to potrzebna jest jednak zgoda Rosjan i podjęcie inicjatywy przez organizacje humanitarne.

– Ukrzaliznycia zaapelowała do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża z prośbą o utworzenie specjalnego korytarza humanitarnego, za pomocą którego moglibyśmy dostarczyć prowiant, wodę i lekarstw. Jeśli Komitet wyrazi zainteresowanie inicjatywą, podejmiemy się organizacji pociągów do miasta – czytamy w komunikacie ukraińskich kolejarzy.

Sytuacja w Wołnowasze jest rzeczywiście zła. Miasto przechodziło z rąk do rąk, a w końcu stało się celem ataku rakietowego, który doprowadził do jego ruiny. Niewiele lepsza sytuacja panuje w zlokalizowanym bardziej na północ Siewierodoniecku.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony