Partnerzy serwisu:

Koleje Ukraińskie: 4 mln pasażerów Intercity

Martyn Janduła 03.02.2017 359

Koleje Ukraińskie: 4 mln pasażerów Intercity
Fot. Koleje Ukraińskie
Jak poinformował Wojciech Balczun, prezes Kolei Ukraińskich, z szybkich połączeń dalekobieżnych w 2016 roku skorzystało prawie 4 mln pasażerów. Oznacza to wzrost liczby podróżnych o ponad 700 tys. niż w 2015 roku. Poprawiło się znacznie również zapełnienie w pociągach.
Dokładnie z połączeń Intercity oraz Intercity+ na Ukrainie skorzystało w 2016 roku 3,807 mln pasażerów. Oznacza to, że przewoźnikowi udało się poprawić wynik o 702 tys. Wzrosło również obłożenie pociągów. Jak podaje prezes Ukraliznyci, Wojciech Balczun, zapełnienie pociągów zrosło z 16% do 84%.

Prezes spółki zapowiedział także, że 2017 rok przyniesie rozwój w sektorze połączeń dalekobieżnych. W planach jest zwiększenie przede wszystkim liczby pociągów na obecnie realizowanych trasach. Koleje Ukraińskie planują uruchomić czwartą parę pociągów z Kijowa do Lwowa. Piąta para pojawi się także na trasie z Kijowa do Charkowa. Pod analizę brany jest również pomysł rozszerzenia sieci pociągów dalekobieżnych kursujących o linie z Odessy do Dniepru, z Odessy do Lwowa czy z Zaporoża do Melitopolu (miasto w południowo-wschodniej części kraju). W przyszłości Ukraina myśli także nad rozszerzeniem takich połączeń do Europy.

W 2016 roku pociągi dalekobieżne wykonały 4 tys. kursów. Najbardziej popularny okazała się kierunek z Kijowa do Charkowa z którego skorzystało 1,15 mln pasażerów. Popularne były także inne połączenia – także te mniejszych prędkości – jak np. z Kijowa do Dniepropietrowska (ok. 1 mln pasażerów) oraz z Kijowa do Lwowa (ok. 600 tys. pasażerów).

W 2016 roku Koleje Ukraińskie osiągnęły mały sukces w sektorze szybkich połączeń kolejowych. Przewoźnik podaje, że w sierpniu udało się przewieźć już 10-milionowego pasażera. Z kolei w grudniu mieszkańcy Ukrainy uzyskali pierwszą możliwość odbycia transgranicznej podróży dzięki uruchomieniu połączenia na trasie Przemyśl – Kijów.

Szybkie połączenia Intercity oraz Intercity+ Koleje Ukraińskie uruchomiły po raz pierwszy w maju 2012 roku. Do chwili obecnej z usług tego sektora skorzystało już 11,7 mln pasażerów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wyniki przewozowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony