Partnerzy serwisu:

Koleje Austriackie pogłębiają współpracę przy obsłudze pociągów sypialnych w Szwajcarii

Artur Bogdanowicz 25.08.2019 3,2k

Koleje Austriackie pogłębiają współpracę przy obsłudze pociągów sypialnych w Szwajcarii
fot. OeBB
SBB i ÖBB poinformowały o planach poszerzenia współpracy w zakresie przewozów nocnych. W pierwszej kolejności zwiększona zostanie liczba miejsc w pociągach nocnych z Zurychu i Bazylei do Berlina i Hamburga. 
Według przewoźników składy na tych liniach wypełnione są w całości, stąd konieczność wprowadzenia dodatkowych wagonów. SBB i ÖBB chcą także przeanalizować możliwość uruchomienia kolejnych linii NJ w Europie i połączenie kolejnych miast m.in. z Wiedniem i Zurychem. Wspólnie z Kolejami Czeskimi (CD) rozważone ma być wprowadzenie dodatkowych wagonów z miejscami do leżenia do pociągów Nightjet linii Zurych-Praga.

Koleje Austriackie i ich Nightjety są, po zawieszeniu pociągów nocnych przez Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn), liderem na tym rynku. – Jesteśmy przekonani o sukcesie pociągów Nightjet. Dlatego dalej inwestujemy i niedawno zamówiliśmy 13 składów NJ nowej generacji. Ich produkcja trwa, do ruchu włączone zostaną najpóźniej w 2022 roku – powiedział Andreas Matthä, CEO Kolei Austriackich.

Najwięcej pociągów nocnych ma w siatce Kolei Austriackich Wiedeń. Zurych plasuje się na drugiej pozycji. Składami sypialnymi można stąd dojechać do Hamburga, Berlina, Wiednia, Grazu, Budapesztu, Pragi i Zagrzebia. Z bogatej siatki takich połączeń mogą korzystać też mieszkańcy Monachium, skąd wieczorem można wyjechać do Rzymu, Mediolanu, Wenecji, Hamburga, Dusseldorfu, Zagrzebia, Budapesztu, Rijeki.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony