Partnerzy serwisu:

Koleje Szwajcarskie i Austriackie planują dalszą rozbudowę nocnych połączeń w Europie

Artur Bogdanowicz 23.09.2020 192

Koleje Szwajcarskie i Austriackie planują dalszą rozbudowę nocnych połączeń w Europie
fot. OBB
Koleje Szwajcarskie (SBB) i Koleje Austriackie (ÖBB) planują dalszą rozbudowę nocnych połączeń w Europie.
Obaj przewoźnicy planują wspólne uruchomienie pociągów ze Szwajcarii do Amsterdamu, Rzymu i Barcelony. W 2022 roku wystartuje pociąg Nightjet z Zurychu przez Bazyleę, Frankfurt, Kolonię do Amsterdamu. Z uwagi na braki taborowe w pierwszych miesiącach połączenie obsługiwane będzie składami wypożyczonymi od RDC Asset GmbH.

Już kursujące, łączone połączenie z Zurychu do Berlina i Hamburga zostanie rozszerzone i będzie prawdopodobnie obsługiwane wydłużonymi, osobnymi pociągami od 2023 roku. Skład z Zurychu do Pragi zostanie skierowany nową trasą przez Niemcy (przez Lipsk i Drezno). Nowością będzie nocny pociąg z Zurychu przez Berno – Brig – Domodossolę do Rzymu oraz połączenie przez Berno, Lozannę i Genewę do Barcelony. Te dwie linie znajdują się na razie we wstępnej fazie planów i ustaleń z kolejami partnerskimi.

Popyt na takie połączenia wzrósł w porównaniu z rokiem ubiegłym o 25%, zaś współpraca SBB i ÖBB przebiega wzorowo. ÖBB obsługuje obecnie 19 linii Nightjet we własnym zakresie i 8 we współpracy z kolejami partnerskimi. We współpracy z SBB obsługiwanych jest 6 połączeń.

Obaj przewoźnicy podpisali niedawno list intencyjny o strategicznej współpracy na kolejne lata, określane jako "sieć Nightjet Szwajcaria 2024". Obejmuje rozwój sieci na terenie Szwajcarii do 10 linii i łącznie 25 miast docelowych.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony