Partnerzy serwisu:

Koleje Szwajcarskie i Austriackie wracają do rozkładu sprzed pandemii koronawirusa

Michał Szymajda 31.05.2020 102

Koleje Szwajcarskie i Austriackie wracają do rozkładu sprzed pandemii koronawirusa
Zdjęcie ilustracyjnefot. M. Szymajda
Koleje Austriackie z początkiem czerwca zapowiadają powrót do realizacji połączeń kolejowych, według rozkładu jazdy z połowy marca, z niewielkimi tylko różnicami. To samo robią Szwajcarzy.
ÖBB (Austriackie Koleje Państwowe) poinformowały, że większość połączeń regionalnych i IC wróciło już lub wróci do rozkładu jazdy w najbliższych dniach. Wszystko w związku z zauważalnym spadkiem zachorowań na koronawirusa w ostatnich tygodniach.

Trwają intensywne prace nad wznowienie dziennych połączeń międzynarodowych. Pociąg regionalne, łączące Austrię ze Szwajcarią wróciły do rozkładu już 25 maja, natomiast pociągi dalekobieżne z Wiednia do Zurychu oraz z Wiednia przez Brno do Pragi powrócą 2 czerwca. W następnej kolejności powróci połączenie z Bregenz do Zurychu (8 czerwca) oraz Linz – Praga (14 czerwca) oraz Innsbruck – Monachium (15 czerwca).

Uruchomienie nocnych pociągów Nightjet między Wiedniem a miastami poza Austrią (w tym z Berlinem, przez Racibórz i Wrocław) planowane jest na koniec czerwca. Na razie nieznany jest termin reaktywacji pociągów do Włoch, z uwagi na to, że muszą one wjeżdżać do tego kraju od północy, gdzie jeszcze do niedawna znajdowało się największe ognisko choroby.

Koleje Szwajcarskie (SBB) przywrócą kursowanie niemal wszystkich pociągów zaplanowanych w marcu z dniem 8 czerwca. Do pociągów dalekobieżnych będą dołączane wagony restauracyjne. Decyzja ta wiąże się z zarządzeniem rządu krajowego, dotyczącego rozluźnienia zasad pandemicznych, które wejdzie w życie 8 czerwca. Niemniej szczególne środki bezpieczeństwa pasażerowie będą musieli zachować nie tylko podczas kursów szczytowych (tych ma być więcej). Maski trzeba będzie nosić zwłaszcza wtedy, gdy nie ma możliwości zachowania 2 metrowej odległości od współpasażera.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Koronawirus a transport
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze