Partnerzy serwisu:

Koleje Słoweńskie kupią 20 bimodalnych pociągów. Szansa dla polskich zakładów

Michał Szymajda 03.08.2022 2,6k

Koleje Słoweńskie kupią 20 bimodalnych pociągów. Szansa dla polskich zakładów
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Koleje Słoweńskie chcą w bardzo szybkim tempie zmienić wizerunek kolei. Po sporym zamówieniu, które złożyły w polskim Stadlerze, przyszedł czas na kolejne zakupy.
Koleje Słoweńskie (SŽ) rozpoczęły postępowanie przetargowe na zakup aż dwudziestu trójczłonowych zespołów trakcyjnych, których podstawowym źródłem napędu ma być silnik spalinowy. W przyszłości jednak mają mieć opcję wprowadzenia trakcji elektrycznej 3 kV DC (czyli identycznej jak w Polsce) do napędu pojazdu. Takie rozwiązanie jest dostępne np. u Stadlera (w pojeździe jest osobny człon silnikowy, w którym można zainstalować różny napęd), ale także w Newagu, w wypadku hybrydowych Impulsów, które ma już w Polsce zachodnie Pomorze, łódzkie i Dolny Śląsk. Koszt przebudowy pojazdów na dwutrakcyjne nie może być wyższy niż 15% wartości pojazdów.

Pojazdy mają być przygotowane do wjazdu na teren Chorwacji i Austrii. W przyszłości mogłyby kursować do Villach, Klagenfurtu, Bleibergu i Grazu. Kontrakt ma obejmować również utrzymanie pojazdów, dostawę części zamiennych oraz szkolenie załóg. Pojazd musi spełniać uwarunkowanie najnowszego europejskiego TSI. Koleje Słoweńskie czekają na oferty do 21 września.

W ostatnich latach największy kontrakt zyskał u słoweńskich kolejarzy Stadler, który w Polsce zbudował dla SŽ 52 pojazdy różnych typów, w tym piętrowe i spalinowe. Piszemy o tym tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony