Partnerzy serwisu:

Koleje Słowackie wracają do Muszyny

Michał Szymajda 29.06.2021 4,4k

Koleje Słowackie wracają do Muszyny
Słowacki pociąg w MuszynieFot. Artur Królikowski/ FB Stacja Kolejowa Muszyna
Sytuacja epidemiczna w Polsce i na Słowacji poprawiła się na tyle, że możliwe jest wznowienie ruchu sezonowych pociągów Kolei Słowackich z Popradu do Muszyny.
Dobrą wiadomość dotyczącą powrotu letnich, weekendowych pociągów ze stacji Poprad-Tatry do Muszyny przekazały Koleje Małopolskie, które współpracują ze Słowakami przy uruchomieniu pociągów. Po raz pierwszy pociągi pojadą 3 lipca i będą kursowały w każdy weekend do 28 sierpnia włącznie. Należy przy tym pamiętać o konieczności spełnienia warunków wjazdu na Słowację, które określają organy sanitarne tego kraju w związku z epidemią Covid-19. Aktualne zasady wjazdu do sąsiedniego kraju są dostępne na stronie naszego MSZ. 

W soboty i niedziele uruchamiane będą dwie pary bezpośrednich pociągów z Popradu do Muszyny przez stacje Kežmarok, Podolínec, Plaveč. Z Popradu odjadą o 7:32 (przyjazd na 9:10) i 15:18 (przyjazd na 17:01). Odjazdy z Muszyny zaplanowano na 9:53 (przyjazd do Popradu o 11:23) i 17:56 (o 19:29 na stacji Poprad-Tatry). Wprowadzono specjalną taryfę na przejazdy. Bilety można nabyć zarówno u słowackiej załogi, jak i w pociągach i automatach biletowych Kolei Małopolskich. Bilet w pełnej relacji kosztuje 21,50. Możliwy jest przewóz roweru za kwotę 6,45 zł.

Połączenie będzie obsługiwane, podobnie jak w poprzednich sezonach, przez wygodne, niskopodłogowe spalinowe zespoły trakcyjne serii 840. Dokładny rozkład jazdy dostępny jest tutaj.  Taryfa przewozowa umieszczona została w tym miejscu. Warto dodać, że pociąg ZSSK jest skomunikowany w Muszynie z pociągiem Polregio z i do Krakowa Głównego.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony