Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie: Zmiany w zarządzie. Balczun na pomoc

simetra 28.05.2022 5k

Koleje Śląskie: Zmiany w zarządzie. Balczun na pomoc
fot Koleje Śląskie
Koleje Śląskie poinformowały o odwołaniu dwóch członków zarządu oraz powierzeniu ich funkcji tymczasowo prezesowi Patrykowi Świrskiemu. Spółka zdecydowała się także na rozpoczęcie współpracy z Wojciech Balczunem, który wcześniej pełnił funkcję prezesa PKP Cargo oraz Kolei Ukraińskich.
Koleje Śląskie poinformowały, że w związku z przeprowadzaną obecnie „optymalizacją procesów zarządczych i procesów głównych w spółce”, a także w związku „z ciągłym doskonaleniem komunikacji z interesariuszami spółki (i adekwatną odpowiedzią na ich potrzeby), jak również z kolejnym etapem usprawnienia nadzoru nad ofertą handlową przedsiębiorstwa (z ofertami specjalnymi i korektą taryfy łącznie)” wprowadzono modyfikacje w modelu funkcjonowania spółki.

Okazuje się, że zmiany te oznaczają odwołanie od dnia 25 maja tego roku Alicji Omięckiej – wiceprezesa ds. rozwoju oraz Aleksandra Drzewieckiego – wiceprezesa ds. techniczny. Koleje Śląskie jednoczenie składają im podziękowania za „zaangażowanie, profesjonalizm i całość działań tak na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa, jak i starań o uzyskanie przewagi konkurencyjnej, a także dołączają życzenia dalszych sukcesów i satysfakcji z realizowania nowych projektów i przedsięwzięć”.

Obowiązki byłych wiceprezesów będzie tymczasowo pełnił prezes Patryk Świrski. Informacje o dalszych zmianach mają być podawane przez przewoźnika w kolejnych komunikatach.

Koleje Śląskie zdecydowały się także na podjęcie współpracy z „międzynarodowym ekspertem w innowacyjnym zarządzaniu transportem szynowym” czyli Wojciechem Balczunem. Koleje Śląskie zamierzają skorzystać z jego wiedzy w kwestiach optymalizacji zarządzania procesami przewozowymi, nadzoru nad całością taboru oraz implementacji najlepszych praktyk i rozwiązań technologicznych (łącznie z innowacjami kolejowymi).

Wojciech Balczun pełnił funkcję prezes Kolei Ukraińskich (od kwietnia 2016 do sierpnia 2017 r.) i PKP Cargo (od stycznia 2008 do stycznia 2015 r.). Oprócz tego był wiceprezydentem Pracodawców RP oraz wiceprezydentem Europejskiej Organizacji Pracodawców Sektora Publicznego (CEEP). Aktualnie jest doradcą Prezesa Pracodawców RP, a przez ostatnie lata prowadził działalność doradczą w sektorze kolejowym.

Niezależnie od współpracy z panem Balczunem, Koleje Śląskie uzyskały rozpoczęły rekrutacje członka zarządu ds. technicznych.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony