Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie zaoferują darmowe przejazdy kierowcom

inf. pras. 19.09.2016 522

Koleje Śląskie zaoferują darmowe przejazdy kierowcom
fot. Patryk Farana CC BY-SA 4.0
Koleje Śląskie kolejny raz zachęcają do bezpłatnego podróżowania pociągami. 22 września, czyli w Europejski Dzień bez Samochodu, wystarczy konduktorowi okazać dowód rejestracyjny oraz dokument ze zdjęciem, by nie musieć kupować biletu.
Koleje Śląskie już drugi raz zapraszają do świętowania Dnia bez Samochodu. W zeszłym roku z propozycji przewoźnika skorzystało 845 osób. – Z jednej strony nie jest to duża liczba, z drugiej strony osoby te przejechały tylko tego jednego dnia ponad 43 tys. km. To tak, jakby naszymi pociągami okrążono Ziemię na szerokości równika – porównuje rzecznik prasowy Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek. – Rok temu pierwszy raz przygotowaliśmy taką ofertę. Zakładamy, że z biegiem czasu kierowców zainteresowanych przetestowaniem podróży pociągiem będzie coraz więcej – dodaje Michał Wawrzaszek.

W zeszłym roku najwięcej osób skorzystało z propozycji Kolei Śląskich na trasie Gliwice – Katowice, Racibórz – Katowice oraz Bielsko Biała – Katowice, a średnia odległość przejazdu wyniosła ok. 51 km.
Z tegorocznej promocji Kolei Śląskich będzie można skorzystać we wszystkich pociągach na prawie wszystkich liniach – wyjątek stanowi jedynie przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin. Na wszystkich pozostałych trasach, przez cały dzień, będzie można podróżować bezpłatnie za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego wydanego na swoje nazwisko lub jako współwłaściciela oraz dokumentu ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość.

Europejski Dzień bez Samochodu to coroczna kampania ekologiczna, której celem jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany przyzwyczajeń związanych z podróżowaniem i wybrania alternatywnych środków transportu, takich jak jazda na rowerze, chodzenie pieszo, czy korzystanie z komunikacji miejskiej – zdecydowanie bardziej ekologicznych, zdrowszych i bezpieczniejszych, niż jazda samochodem.
- Celem Tygodnia Zrównoważonego Transportu oraz Dnia bez Samochodu jest propagowanie proekologicznego i prozdrowotnego zachowania oraz promocja zbiorowego transportu publicznego, który nie tylko w wielu przypadkach pozwala na szybsze i łatwiejsze dotarcie do celu, ale przede wszystkim jest bezpieczniejszy – mówi Michał Wawrzaszek.

Bezpłatne przejazdy w dniu 22 września to jednak nie wszystko, co przygotowały w tym roku Koleje Śląskie z okazji Dnia bez Samochodu. – W tym roku idziemy o krok dalej. Będziemy szerzyć ideę korzystania z transportu publicznego oraz bezpiecznego zachowania w dwóch miastach, które przyłączają się do świętowania Tygodnia Zrównoważonego Transportu – zapowiada Michał Wawrzaszek. 21 września pracownicy Kolei Śląskich pojadą do jednego z domów dziecka w Bielsku Białej, gdzie w ramach kampanii Beskidzki Tydzień Mobilności i we współpracy ze stowarzyszeniem ECODRIVE odbędzie się pogadanka na temat bezpieczeństwa w transporcie kolejowym, połączona z zabawą oraz upominkami. Dzień później, 22 września, we współpracy z Urzędem Miasta Rybnik na dworcu w Rybniku kolejarze udostępnią zwiedzającym pojazd. Jedną z głównych atrakcji będzie możliwość wejścia do kabiny maszynisty oraz zrobienia sobie zdjęcia.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony