Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie zabezpieczyły się pojazdami 14WE

Jakub Madrjas 14.02.2018 4,2k

Koleje Śląskie zabezpieczyły się pojazdami 14WE
Fot. Industrial Division
Jak dowiedział się "Rynek Kolejowy", w ubiegłym miesiącu Koleje Śląskie podpisały z firmą Industrial Division umowę ramową na dzierżawę pojazdów typu 14WE, które pool taborowy kupił z warszawskiej SKM.
Jak informuje "Rynek Kolejowy" rzeczniczka Kolei Śląskich Magdalena Iwańska, umowa została zawarta 12 stycznia, na okres sześciu miesięcy. – Ostateczna wartość umowy zależy od ewentualnego okresu dzierżawy i liczby pojazdów, nie może ona jednak wynieść więcej niż 1 918 800 zł brutto – podaje rzeczniczka.

Umowa nie jest wynikiem przetargu. Została zawarta na podstawie uchwały odstąpienia od regulaminu udzielania zamówień sektorowych na dostawy i usługi poniżej wymaganych prawem zamówień publicznych progów kwotowych.

– Umowa z Industrial Division nie opiewa na żadną konkretną liczbę pojazdów – jest to umowa ramowa, na podstawie której Koleje Śląskie mają możliwość dzierżawy ezt typu 14WE, każdorazowo wskazywanych w protokołach zdawczo-odbiorczych – tłumaczy Iwańska. Pojazdy te ID kupiło od warszawskiej SKM i poddało modernizacji. Część trafiła na testy do Kolei Małopolskich; 14WE użyto jako tabor zastępczy podstawiony przez Pesę zamiast Elfów 2.

Koleje Śląskie nie odebrały jeszcze żadnego pojazdu w ramach kontraktu z Industrial Division. – Umowa została zawarta po to, byśmy mieli możliwość ewentualnego uzupełnienia naszej rezerwy taborowej – wyjaśnia przedstawicielka przewoźnika. Podobną rolę będzie prawdopodobnie pełnić pojazd ENdolino z Kolei Dolnośląskich. Industrial Division nie komentuje zawarcia umowy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony