Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie za przywracaniem nieużywanych torów do ruchu

Jakub Madrjas 09.02.2019 9,9k

– Koleje Śląskie są promotorem i propagatorem idei rozbudowy i ponownego wykorzystania sieci kolejowej w województwie śląskim – mówi prezes spółki, Wojciech Dignes.
Jak podkreśla, gęstość sieci kolejowej w województwie jest największa w Polsce. – Byłoby szkoda nie wykorzystać jej zarówno w transporcie pasażerskim, jak i towarowym – dodaje. Niedawno zakończyły się prace nad Koncepcją funkcjonalno-przestrzenną Metropolitalnej Obwodnicy Kolejowej GOP. Przed rokiem Koleje Śląskie zaangażowały się w intensyfikację dyskusji na ten temat, organizując przejazdy specjalne kolejową obwodnicą Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. 

Jest kilka kilka inicjatyw, które zmierzają do tego żeby przywrócić do ruchu pasażerskiego nieużywane od lat odcinki sieci kolejowej, po których odbywa się tylko ruch towarowy lub wręcz aby przywrócić połączenia kolejowe na liniach, na których infrastruktura została już zupełnie zlikwidowana. – Takim przykładem jest odcinek kolei z Jastrzębia-Zdroju do Pawłowic, który umożliwiłby połączenie tego bardzo dużego miasta z resztą sieci kolejowej w województwie i w kraju – podkreśla Wojciech Dinges.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony