Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie wynajmą pociągi elektryczne na rok lub dwa

Jakub Madrjas 07.11.2022 4,2k

Koleje Śląskie wynajmą pociągi elektryczne na rok lub dwa
Fot. Patryk Farana
Koleje Śląskie będą wynajmować ezety przez kolejny rok. Ogłoszono przetarg z podziałem na dwa zadania. 
Koleje Śląskie od dłuższego czasu wynajmuja elektryczne zespoły trakcyjne 14WE od Cargounit. Przebudowane na potrzeby szybkiego startu ówczesnej SKM Warszawa jednostki mają już swoje lata. Pięć lat temu Industrial Division (wcześniej Cargounit) kupił je od SKM i wyremontował. Od tego czasu jeżdżą przede wszystkim w Kolejach Śląskich.

Obecne umowy dzierżawy (jedna podpisana z przetargu, druga z tzw. wolnej ręki) kończą się z końcem roku. Przewoźnik nie wzbogacił się w tym czasie o nowy tabor, nie dziwi więc, że ogłosił nowy przetarg – tym razem na okres roku z możliwym przedłużeniem o kolejne 12 miesięcy. Otwarcie ofert zaplanowano 21 listopada. O wyborze zadecyduje cena.

Choć Koleje Śląskie wydały już w ostatnich latach spore środki na dzierżawę dodatkowych pociągów, to przewoźnik jest zdania że taboru mu nie brakuje. Potrzeba dzierżawy tłumaczona jest przeglądami jednostek przewoźnika. Inwestycje w pociągi regionalne od dłuższego czasu wstrzymuje zresztą w Polsce brak pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony