Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie prowadzą konsultacje rozkładu jazdy

inf. pras. 08.06.2016 230

Koleje Śląskie prowadzą konsultacje rozkładu jazdy
Fot. Koleje Śląskie
Od kilku tygodni na regionalnych dworcach i w pociągach na Śląsku spotkać można pracowników Kolei Śląskich, którzy proszą o wskazanie preferowanych, precyzyjnych godzin dotarcia do wybranej przez pasażera stacji. Przewoźnik konsultuje zmiany w rozkładzie jazdy.
Jak informują Koleje Śląskie „Umów się ze mną na pociąg” to akcja, która ma na celu zebranie jak największej liczby opinii z pierwszej ręki, czyli od samych pasażerów. Punktem wyjścia mają być deklaracje dotyczące nie tyle godziny odjazdu pociągu, co przyjazdu na wybraną stację, ponieważ wskutek częstych remontów infrastruktury czas przejazdu jest bardzo zróżnicowany.

– Nowy rozkład chcemy w jak największym stopniu wypracować w oparciu o rekomendacje pasażerów. Stale mogą oni zgłaszać swoje uwagi pod adresem rozkladjazdy@kolejeslaskie.com, jednak, aby uzyskać więcej wskazówek, zdecydowaliśmy się wyjść im naprzeciw i to w dosłownym znaczeniu. Na śląskich dworcach i w pociągach pojawiają się ankieterzy. Część z nich wyposażona jest w tablet, czapki konduktorskie i specjalną tablicę z napisem: „Umów się ze mną na pociąg” – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. – Podróżni, którzy nie spotkają pytających, mogą się z nami „umówić” wysyłając swoją opinię drogą mailową – zachęca Wawrzaszek.

Rozmowy z pasażerami to nie jedyne działania jakie podejmie spółka. Dodatkowa aktywność to określenie lokalizacji dużych zakładów pracy oraz szkół w okolicach stacji kolejowych. Kolejnym krokiem będzie zdefiniowanie czasu przyjazdu pociągu w taki sposób, aby pracownicy i uczniowie komfortowo dotarli do miejsca przeznaczenia.

Prace nad projektowaniem rozkładu będą trwały jeszcze parę miesięcy, ale Koleje Śląskie już teraz przeprowadzają konsultacje z pasażerami. Projektowanie rozkładu jazdy jest szeroko zakrojonym procesem, który obejmuje m.in. negocjacje z PKP PLK – spółką zarządzającą infrastrukturą kolejową. Lokalni przewoźnicy muszą liczyć się z tzw. niższym priorytetem przewozowym oraz trwającymi pracami modernizacyjnymi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony