Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie posyłają swoje pojazdy na przegląd

Martyn Janduła 01.12.2016 183

Koleje Śląskie posyłają swoje pojazdy na przegląd
Fot. Koleje Śląskie
Rozpisane właśnie dwa przetargi Kolei Śląskich dotyczą zamówienia na usługę przeglądu 3. poziomu utrzymania dla swojego spalinowego składu. Dodatkowo przewoźnik rozpisał także przetarg na sprzedaż energii trakcyjnej na potrzeby prowadzenia działalności przewozowej. Przy okazji dowiedzieliśmy się, kto startuje w przetargu na dokonanie naprawy sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych EN57AKŚ.
Newag oferuje prawie 3 mln

Dzisiaj (30.11.) Koleje śląskie dokonały otwarcia ofert w zamówieniu dotyczącym usługi przeglądu 3. poziomu utrzymania dla sześciu elektrycznych zespołów trakcyjnych serii EN57AKŚ o nr 223, 224, 730, 1178, 1533, 1563. Przewoźnik przygotowały na ten cel 405,9 tys. zł brutto.

Do przetargu stanęły dwie firmy. Newag zaproponował, że wykona zamówienie za 2,95 mln zł brutto. Deklaruje przy tym, że termin realizacji zostanie wykonany zgodnie z warunkami SIWZ. Dodatkowo, deklaruje, że zobowiąże się do udzielenia 6-miesięcznej gwarancji na usługę przeglądu od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego dla każdego pojazdu z osobna.

Drugi oferent – firma Protor z Zabrza – zaoferował z kolei, że naprawę EN77AKŚ wykona za 395,5 tys. zł brutto. Firma również deklaruje, że termin realizacji zostanie wykonany zgodnie z warunkami SIWZ. Okres gwarancji także został określony na 6 miesięcy.

Usługa przeglądu 3. poziomu utrzymania elektrycznego zespołu trakcyjnego typu 35WE o nr 007 była przedmiotem drugiego przetargu, do którego przystąpił wyłącznie jeden oferent. Newag zaproponował, że wykona przegląd za kwotę 1,02 mln zł brutto. Zamawiający na ten cel przygotował jednak 798,3 tys. zł brutto. Termin realizacji ma być zgodny z dokumentem specyfikacji zamówienia, a okres gwarancji na usługę określono na 6 miesięcy.

Nowe przetargi

Koleje Śląskie nie kończą jednak sezonu przetargowego. Wraz z ogłoszeniami o zakończeniu składania ofert, pojawiły się kolejne zamówienia. Jedno z nich dotyczy usługi przeglądu 3. poziomu utrzymania spalinowego zespołu trakcyjnego serii SA138 o nr 005. Składanie ofert na to zadanie trwa do 10 stycznia 2017 roku. Przewoźnik przewiduje na ten cel budżet w wysokości 737 tys. zł. Cena będzie jedynym kryterium wyboru wykonawcy, który będzie zobowiązany dokonać naprawy w terminie od 27 stycznia do 31 marca 2017 roku.

Ponadto Koleje Śląskie rozpisały postępowanie przetargowe na sukcesywną sprzedaż energii elektrycznej zwanej energią trakcyjną oraz usługę dystrybucji energii trakcyjnej na potrzeby prowadzenia działalności przewozowej trakcją elektryczną. Umowa ma obowiązywać na pełny rok 2017. Przewoźnik przewiduje, że zamówienie będzie kosztować go 35 mln zł brutto.

Składanie ofert potrwa do 14 grudnia 2016 roku do godziny 11:30. Jedynym kryterium wyboru jest cena.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony