Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie poprawią skomunikowanie z pociągiem z Wielunia

Jakub Madrjas 13.12.2017 75

Koleje Śląskie poprawią skomunikowanie z pociągiem z Wielunia
Fot. Patryk Farana
Koleje Śląskie postarają się poprawić skomunikowanie niedzielnego pociągu z Tarnowskich Gór do Katowic ze składem PolRegio z Wielunia Dąbrowy. Proszą o to pasażerowie, którzy wracają do stolicy województwa po weekendzie.
O sprawie poinformował nas jeden z Czytelników. Chodzi o skomunikowanie pociągu PolRegio Wieluń-Dąbrowa – Tarnowskie Góry z pociągami Kolei Śląskich do Katowic (podróż zajmuje ok. 2 godzin 40 minut). W ciągu tygodnia ostatnie takie połączenie jest możliwe o godz. 17:02. Niestety w soboty i niedziele, kiedy ostatni pociąg z Wielunia-Dąbrowy odjeżdża już o 14:08, przesiadka nie jest skomunikowana, i w Tarnowskich Górach trzeba spędzić ponad godzinę.

W ciągu tygodnia na przesiadkę czeka się tylko dziewięć minut. – W tym czasie sporo osób wraca do Katowic z weekendu. Takie rozkomunikowanie nie sprzyja zachęcaniu do podróży koleją – uważa Czytelnik.

Rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek potwierdza, że przewoźnik zauważył ten problem. – Przede wszystkim staraliśmy się zachować skomunikowanie pomiędzy tymi pociągami w dni robocze – i to się udało. W weekendy czas oczekiwania faktycznie jest długi, postaramy się to poprawić  – zapowiada w rozmowie z "Rynkiem Kolejowym".

Przewoźnik będzie chciał poprawić to skomunikowanie podczas marcowej korekty rozkładu jazdy. – Będziemy się starać dopasować godziny kursowania naszego pociągu do połączenia PolRegio  – precyzuje. 


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony