Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie planują pociągi do Zakopanego

Dominik Lebda 02.02.2017 913

Koleje Śląskie planują pociągi do Zakopanego
Stacja Zakopanefot. Dominik Lebda
Koleje Śląskie planują uruchomić bezpośrednie połączenia kolejowe z Katowic do Zakopanego. Pierwszy pociąg miałby pojechać przed długim weekendem majowym.
Koleje Śląskie planują uruchomić 29 kwietnia bezpośrednie połączenie z Katowic przez Kęty i Wadowice do Zakopanego oraz kurs powrotny 3 maja. Pociąg miałby odjechać ze stolicy woj. śląskiego o godz. 7:11. Przyjazd do Zakopanego zaplanowano na godz. 11:59, zatem czas podróży wynosiłby 4 godziny i 48 minut. Powrót pociągu KŚ „Giewont” z Zakopanego planowany jest na godz. 16:03, a przyjazd do Katowic na 20:43.

– Na razie opracowujemy plan oraz przygotowujemy się do ewentualnego wytrasowania pociągu w okolicy weekendu majowego. Jest zdecydowanie za wcześnie, abyśmy mogli mówić o szczegółach. Mamy zaplanowane pewne szczegóły, ale wciąż są to tylko plany i działania o charakterze przygotowawczym, a nie ostateczne decyzje. Wskazuje na to chociażby komunikat, który ukazuje się właśnie na Portalu Pasażera: „Wybrany termin podróży jest późniejszy, niż data korekty rozkładu jazdy, która jest zaplanowana na 12.03.2017r. Dane zaprezentowane w wynikach wyszukiwania mogą ulec zmianie. Prosimy o ponowne sprawdzenie i zweryfikowanie połączenia po 18.02.2017r.”. Ponadto wiele szczegółów wymaga jeszcze doprecyzowania – powiedział Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy KŚ.

Brak jakichkolwiek regularnych połączeń kolejowych pomiędzy Gliwicami, Częstochową czy Katowicami a Podhalem zdaje się być jednym z większych absurdów polskiej kolei. Mogłoby się wydawać, że czas podróży na tym odcinku dyskwalifikuje kolej w walce o pasażera, jednak przykład pociągów Interregio z Częstochowy czy Wrocławia przez Żywiec do Zakopanego pokazały, że niewykorzystany potencjał i potrzeby są znaczące.

W sezonie wakacyjnym w soboty przez woj. śląskie do Zakopanego będzie kursował pociąg TLK „Halny” spółki PKP Intercity. Pojedzie on z pominięciem Katowic, trasą Bydgoszcz – Poznań – Wrocław – Kędzierzyn-Koźle – Rybnik – Żory – Wadowice – Zakopane, powracając w niedziele.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony