Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie jednak nie dojadą do Wrocławia

Jakub Rösler 02.12.2022 5,2k

Koleje Śląskie jednak nie dojadą do Wrocławia
Fot. Patryk Farana
Koleje Śląskie chciały uruchomić komercyjne połączenie kolejowe łączące Katowice z Wrocławiem. Przewoźnik otrzymał już nawet zgodę Prezesa UTK, jednak teraz okazuje się, że powyższe plany odłożono na półkę z powodów ekonomicznych. Na razie nie wiemy, czy KŚ wrócą jeszcze w przyszłości do tego pomysłu.
Przypomnijmy, że przewoźnik chciał uruchomić jedną parę weekendowych pociągów komercyjnych łączących Katowice z Wrocławiem. Połączenie miało wystartować już 11 grudnia 2022 roku, lecz w tym momencie wiemy już, że tak się nie stanie. Decyzję przewoźnika wyjaśniła nam rzeczniczka prasowa spółki, Patrycja Tomaszczyk.

– Po szczegółowej analizie doszliśmy do wniosku, że połączenie Katowice – Wrocław nie jest rozwiązaniem uzasadnionym ekonomicznie. Naszym priorytetem jest płynna obsługa pasażerów na terenie województwa śląskiego i na tym się koncentrujemy – przekazała nam rzeczniczka.

Koleje Śląskie otrzymały zgodę Prezesa UTK na uruchomienie połączeń przez okres pięciu lat, od grudnia 2022 do grudnia 2026 roku. Według załączonego rozkładu jazdy, pociągi miały odjeżdżać z Katowic o 7:57, by do Wrocławia dojechać na 10:01 z postojami w Chorzowie, Zabrzu, Gliwicach, Strzelcach Opolskich, Opolu, Brzegu i Oławie. Powrót o 17:20 (przyjazd do Katowic o 19:26). Przejazdy miały się odbywać wyłącznie w soboty, niedziele oraz dni ustawowo wolne od pracy.

Patrycja Tomaszczyk nie odpowiedziała na nasze pytania dotyczące tego, czy przewoźnik będzie chciał wrócić do pomysłu połączenia Katowice – Wrocław oraz czy rozważy uruchomienie takich połączeń także w dni powszednie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony