Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie interesują się nowymi piętrowymi zespołami trakcyjnymi

Michał Szymajda 11.09.2020 7,2k

Koleje Śląskie interesują się nowymi piętrowymi zespołami trakcyjnymi
Zdjęcie ilustracyjnefot. M. Szymajda
Koleje Śląskie rozpoczynają dialog techniczny, którego celem będzie, w przyszłości, określenie specyfikacji do przetargu na zakup nowego taboru. Tabor ten ma być również piętrowy.
Na platformie przetargowej Kolei Ślaskich pojawiło się ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego związanego z przygotowaniem projektu pod banalną nazwą „Dostawa taboru kolejowego dla spółki Koleje Śląskie”.

Celem dialogu technicznego jest pozyskanie informacji od uczestników dialogu niezbędnych do przygotowania postępowania przetargowego, w tym określenie treści Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia, a w szczególności opisu przedmiotu zamówienia oraz istotnych postanowień umowy – czytamy w opisie.

Koleje Śląskie chcą posiąść wiedzę o nowinkach technicznych, o dostępnych koncepcjach konfiguracji członów elektrycznych zespołów trakcyjnych zarówno piętrowych, jak i jednopokładowych. Porównają zasadność zakupu taboru aluminiowego i stalowego, zapytają producentów o dostępny układ toalet, drzwi wejściowych, o to, jakie zaplecze potrzebne byłoby do utrzymania pojazdów a także o to, czy warto tabor kupić wraz z utrzymaniem. Wreszcie: zapytają o istotne technikalia taboru dostępnego na rynku. Na przykład o skrajnie, długość wagonów, promienie łuków czy prędkość eksploatacyjna.

Jest za wcześnie, by dokładnie określić ilość elektrycznych zespołów trakcyjnych, które zechcą kupić Koleje Śląskie. Na razie nie zostało określone także finansowanie takich zakupów. Najistotniejszą informacją jest w ogłoszeniu to, że na Śląsk mają szanse wrócić wagony piętrowe. Byłyby nie lada atrakcją na liniach turystycznych, z pewnością przydadzą się także w relacjach Katowice – Kraków, gdzie, po zakończeniu remontu przez PKP PLK, należy spodziewać się sporych potoków podróżnych.

Do dialogu technicznego producenci mogą zgłaszać się do 21 września. Koleje Śląskie będą prowadzić dyskusję z potencjalnymi dostawcami do 30 października 2020.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony