Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie dalej będą promować Czechy. Zwiększy się liczba połączeń

Martyn Janduła 27.10.2016 477

Koleje Śląskie dalej będą promować Czechy. Zwiększy się liczba połączeń
Fot. Patryk Farana
Podróż na jednym bilecie po Śląsku i Czechach to propozycja Kolei Śląskich, która pojawiła się w październiku zeszłego roku. Wszystko za sprawą porozumienia z Kolejami Czeskimi, dzięki czemu na terenie regionu morawsko-śląskiego honorowane są wybrane bilety polskiego przewoźnika. Koleje Śląskie przyznają, że zainteresowanych nie brakuje i zapowiadają nawet drobne zwiększenie oferty.
W październiku zeszłego roku Koleje Śląskie podpisały umowę ze spółką Koleje Czeskie (České Dráhy), która dotyczyła współpracy w zakresie transgranicznych przewozów kolejowych na przejściach granicznych Chałupki – Bohumin i Cieszyn – Czeski Cieszyn. Pozwoliła ona części pociągów, które dotychczas swój bieg kończyły w Chałupkach lub Wodzisławiu Śląskim – dojeżdżać do stacji w Bohuminie. ČD kursujące do tej pory na trasie Frydek-Mistek – Czeski Cieszyn wydłużyły relację pociągów na tej trasie do Cieszyna.

Co więcej, Koleje Śląskie we współpracy z Kolejami Czeskimi uruchomiły specjalną ofertę biletową, która w efekcie sprowadza się do tego, że czeski przewoźnik będzie honorować bilety polskiego przewoźnika na terenie całego województwa morawsko-śląskiego. Oferta jednak ogranicza się wyłącznie do kilku ich typów.

Na jednym bilecie

Koleje Czeskie honorują wyłącznie bilety sieciowe imienne dobowe (nieograniczona liczba przejazdów w pociągach KŚ i ČD) oraz weekendowe (SilesiaWeekend). Z kolei bilety rodzinne oraz dla seniorów będą honorowane częściowo, tj. do miejscowości przygranicznych, czyli do Bohumina i Czeskiego Cieszyna. W wypadku pozostałych elementów oferty przewozowej, wystarczy dokupić bilet-przejściówkę w cenie 2 zł dla osoby dorosłej i 1 zł dla dziecka.

Polski przewoźnik po roku funkcjonowania oferty jest zadowolony z wyników. – Obserwujemy stopniowy wzrost zainteresowania – mówi Magdalena Iwańska z biura prasowego Kolei Śląskich. – Według ostatnich badań potoków podróżnych z sierpnia tego roku średnia liczba pasażerów przekraczających granicę Chałupki/Bohumin naszymi pociągami w ciągu doby to ponad 65 osób – dodaje.

Nie brakuje chętnych

Jak podkreśla przewoźnik, oferta ma przede wszystkim pozytywny wymiar ekonomiczny dla pasażerów. – W naszej opinii jest to oferta bardzo atrakcyjna cenowo, zwłaszcza przy skorzystaniu z opcji „2 regiony w cenie 1”, którą umożliwia bilet dobowy oraz bilet Silesia Weekend – mówi Iwańska. – Bilet Silesia Weekend pozwala nie tylko na podróż z Katowic do Bohumina – i z powrotem – w cenie poniżej 30 zł, ale również na podróżowanie na tym bilecie po całym kraju morawsko-śląskim – dodaje.

Koleje Śląskie zapowiadają, że dalej będą kontynuować ofertę. Co więcej, od nowego rozkładu jazdy w grudniu przewiduje się nawet jej niewielkie zwiększenie. Pasażerowie zyskają więcej połączeń. – Ich liczba zwiększy się o 2 pary pociągów do Bohumina – wyjaśnia Iwańska. – A ponieważ umowa z Czeskimi Drahami zakłada kompensację połączeń, zwiększy się również liczba połączeń z Frydka Mistka do Cieszyna – dodaje.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony