Partnerzy serwisu:

Koleje Śląskie chcą wypożyczyć cztery zespoły trakcyjne

Michał Szymajda 02.12.2020 5,2k

Koleje Śląskie chcą wypożyczyć cztery zespoły trakcyjne
Fot. ms (zdjęcie ilustracyjne)
Koleje Śląskie planują wydzierżawić cztery elektryczne zespoły trakcyjne dla wzmocnienia swojej floty. Operator chciałby je eksploatować do końca 2021 roku.
Co prawda pandemia wpływa na liczbę podróżnych w całej Polsce, ale w bardzo ograniczonym zakresie wpływa na ilość połączeń codziennie uruchamianych przez Koleje Śląskie. Mało tego: przewoźnik wie już, że elektrycznych zespołów trakcyjnych potrzeba mu więcej.

Celem postępowania jest dzierżawa 4 pojazdów do końca 2021 roku. Dynamiczny rozwój połączeń, uruchomienie połączeń do Krakowa, wymaga pozyskania kolejnych pojazdów. Dodatkowo zapotrzebowanie jest niejako konsekwencją przeglądów P4 w kilku naszych pojazdach – napisał Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich. Wynajęte pociągi będą obsługiwały połączenia w Województwie Śląskim.

– Warto podkreślić, że nawet w trakcie wiosennego lockdownu nasze ograniczenia były jednymi z najmniejszych w kraju. Ograniczenie liczby pasażerów w pojazdach nie jest jednoznaczne z ograniczeniem kursowania naszych pociągów. Pracujemy normalnie, wg obowiązującego rozkładu jazdy. Sytuacja taborowa spółki jest stabilna, wykorzystujemy wszystkie nasze pociągi do obsługi naszych pasażerów – dodał przedstawiciel KŚ.

Koleje Śląskie czekają na oferty przewoźników i firm leasingujących tabor do 9 grudnia.

Przypomnijmy, że w maju Koleje Śląskie wypożyczyły z Industrial Division dwa zespoły trakcyjne 14WE. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony